DRAGON BALL’ın 20. Sinema Uyarlaması Yolda!

Akira Toriyama’nın ünlü animesi Dragon Ball’ın 20. Sinema Uyarlaması olacak yapım kesinleşti.
2018 yılının Aralık ayınca tüm Japonya’da gösterime girecek.

Serinin sinema uyarlamaları,  1986 yılında “Dragon Ball Shenron no Densetsu” ile başlamış, 15 yıllık “Dragon Ball Z Fukkatsu no F”e kadar 19 filmi gösterime girdi. Özellikle, ezeli rakipleri Frieza’nın dikkat çekici dirilişinin konu alındığı “Fukkatsu no F”te, gişe hasılatı büyük bir hit olarak 27.4 milyar yen kaydedildi.

Dragon Ball'ın 20. Sinema Uyarlaması

Yeni eser, “Dragon Ball Film 20’inci Fim Uyarlamasının Kutlama Planı  (geçici adı)”nda ise, Fukkatsu no F’te kaldığı yerden devam ederek, Akira Toriyama’nın senaryosu, karakterler tasarımlarını canlandıracak. “Evrenin en güçlü savaşçıları Saiyanlar” temasında, ana karakter Son Goku başta olmak üzere, evrimini devam ettiren Saiyanların gücünü konu alarak başlıyor.

 

Asıl eser olan “Dragon Ball” mangası, ’84-’95 yılları arasında “Shounen Jump” (SHUEISHA) seri haline getirilmişti.

1986 yılında televizyon animesine uyarlanmış, 1989 yılından itibaren “Dragon Ball Z”, 1996 yılından  itibaren ise “Dragon Ball GT” olarak devam etmiş, 10 yılı geçerek seri gelişme kaydetti. 2009 yılından itibaren “Dragon Ball Z”nin dijital remaster versiyonu olan “Dragon Ball Kai”, 2015 yılından itibaren ise, yeni bir hikayesi anlatan en yeni eser olarak “Dragon Ball Chou” yayınlanmış, ve 2016 yılında ise anime uyarlaması 30’uncu yılını kutlamıştı.