DIGIMON ADVENTURE 2020 Uyarlaması İle Ekranlarda Olacak

Eğer Digimon hayranı iseniz ve 90’lar çocuklarındansanız bu yıl sizin için oldukça özel bir gelişme var.  Toei Animation resmi olarak yeni Digimon Adventure animesini duyurdu. Serinin ana karakteri Taichi Yagami başta olmak üzere ekibin tamamı bir yeniden uyarlama veya görsel yenileme ile karşımıza bu animede çıkacak.

Yeni Digimon Adventure animesi Nisan ayında yayınlanmaya başlayacak. Serinin yönetmenliğini Mahou Girls PreCure! yönetmeni Masato Mitsuka ve Ace Attorney ile Pokemon XY yönetmeni Atsuhiro Tomiaka yapacak. Bu animede yazarlık ve karakter tasarımları ise Katsuyoshi Nakatsuru tarafından gerçekleştirilecek.

Digimon Adventure resmi fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

2020 yılında geçecek olan animenin merkezinden yine Taichi Yagami var.  Ve  bu hikayede de ilkokul 5. sınıf öğrencisi olan Taichi’nin partneri bileceğiniz üzere bir dijital yaratık olan Agumon’dur. Hikaye, Tokyo’da geniş kapsamlı şekilde oluşan bir internet ağı arızasının oluşması ile başlıyor. Taichi yaz kampına hazırlanmaktayken yaşanan bir kaza olayların gidişatını değiştiriyor. Taichi’nin annesi ve kız kardeşi Hikari bir trende sıkışıp kalıyorlar ve Taichi onlara yardım etmeye koşuyor. Hikayenin belirtilen giriş açıklaması şu anlık bu kadar.

DIGIMON ADVENTURE

İlk Digimon serisi 1999 yılında ekranlara gelmişti. 2000-2001 yıllarında DigimonAdventure 02 adıyla bir seri daha yayınlandı. Ayrıca filmleri de karşımıza çıkan bir yapımdı Digimon. Digimon Adventure tri. isimli 6 kısımdan oluşan bir film de 2015’de Japonya’da vizyona girmişti. Ve bir haberimiz daha var; 21 Şubat 2020’de Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna adında bir anime filmi daha gelecek.

Siz de bir Digimon sever misiniz? Bu seri başlayınca izlemeyi düşünüyor musunuz?