Canavarlar HBO ile Dönüyor; Gremlinler Animasyon Serisi Çıkış Tarihi Belli Oldu

Gremlinler Mogwai'nin Sırları

Animasyon serisi Gremlins: Secrets of the Mogwai (Gremlinler: Mogwai’nin Sırları) HBO Max için hazırlanmakta. Gremlinler animasyon serisinin 2021’de yayın servisine geleceği duyuruldu.

Serinin yapımcısı Brendan Hay ( Harvey Girls forever ), yakın zamanda Collider’a verdiği röportajda “Warner Bros. için Gremlins: Secrets of the Mogwai üzerinde çalışıyorum.  Harvey’e göre biraz daha büyük çocuklara yönelik bir korku ve korku-komedi yapmak çok eğlenceli ve evet fakat ekranlara gelmesi 2021’i bulacaktır.” dedi.

Amblin Television ve Warner Bros. bu serinin animasyonunu üstlenmekte. Tze Chun (Gotham) ise yazar ve baş yapımcı olarak görev yapacak.

Bu dizi 30’ar dakikalık 10 bölümden oluşacak bu yapım HBO Max’de yayınlanacak.

Gremlinler
Gremlins 2: The New Batch

Gremlinler: Mogwai’nin Sırları , 1984 orijinal filminin öncesini konu alacak (onları gece yarısından sonra besleyemezsiniz). Yaklaşan serinin resmi özeti de açıklandı.

Bu animasyon dizisinde, 10 yaşındaki Sam Wing’in (1984 filminin gelecekteki mağaza sahibi Bay Wing) Gizmo adlı genç Mogwai ile nasıl tanıştığını anlatmak için 1920’lere Şanghay’a geri dönüyoruz. Elle adında genç bir sokak hırsızının yanı sıra Sam ve Gizmo, Çin kırsalında tehlikeli bir yolculuğa çıkıyor, Çin kültüründen renkli canavarlar ve ruhlarla karşılaşıyor ve bazen mücadele ediyorlar. Gizmo’yu ailesine geri döndürme ve efsanevi bir hazineyi ortaya çıkarma arayışlarında, güce aç bir sanayici ve onun büyümekte olan kötü Gremlin ordusu tarafından takip ediliyorlar.

İlk iki Gremlin filmi sırasıyla 1984 ve 1990’da çıkmıştı. Bu filmler Joe Dante tarafından yönetildi. Yıllar boyunca, söylentiler üçüncü bir filmin gelebileceğini yönündeydi. Ancak, içerik oluşturucular animasyonlu bir diziye yönelmeyi tercih etti.

Belki üçüncü bir Gremlin filmi gelmiyor ama bu animasyon dizisi belki ilk 2 filmi sevenleri cezbedebilir. Bize biraz nostalji yaşatacağını düşündüğümüz bu animasyon dizisini izleyecek misiniz? Yorumlara buluşalım.