LOG HORIZON 3. Sezon İçin Resmi Planlar Ortaya Çıktı

Mamare Touno tarafından yazılan ve Kazuhiro Hara tarafından resimlenen romanları animeye uyarlayan ve Isekai animeler arasında yer alan Log Horizon’un ikinci sezonu, hayranlarını sadece bir yıl beklettikten sonra 2015 yılında sona ermişti. Ama iyi bir haber var. Çünkü Log Horizon 3. sezon resmen açıklandı.

Üçüncü sezon Log Horizon: Round Table Collapse olarak adlandırılacak ve aynı isimli hikayeyi takip edecek. Bu özel hikayede Log Horizon loncası ve Akihabara ülkesindeki diğer insanlar, Tenwazawai olarak bilinen yeni bir canavar türünün kenti işgal ettiği  görür.  Bu da loncalar arasındaki hoşnutsuzluğu perçinler doğal olarak bu da maceraperestler arasındaki güç için yeni bir mücadeleyi ateşler. Ardından Shiroe’nun barış ve birlik adına diğer tüm maceracılarla kurduğu Yuvarlak Masa Konferansı’na bir kriz gelir.

Log Horizon 3. sezon Japonya’nın NHK-E kanalında Ekim ayında başlayacak. Yapımın yönetmeni Shinji Ishihara olacak. Serinin yazarlığını ise Toshizo Nemoto üstleniyor. Ses yönetmeni Shouji Hata iken Studio Deen için müzikleri yapacak olan isim Yasuharu Takanashi olacak.

Seslendirme kadrosu animenin ikinci sezonu ile aynı.

Takuma Ter-hima – Shiroe
Tomoaki Maeno – Naotsugu
Emiri Katō – Akatsuki
Jouji Nakata – Nyanta
Daiki Yam-hita – Tōya
Nao Tamura – Minori
Eriko Matsui – Isuzu
Tetsuya Kakihara – Lundellhaus
Yukiyo Fujii – Tetra
Yumi Hara – Marielle
Ayahi Takagaki – Henrietta
Misaki Kuno – Serara
Ikumi Hayama – Elissa
Mariya Ise – Lenessia Erhart Cowen
Marina Inoue – Kanami
Takahiro Sakurai – Crusty
Kaori Nazuka – Misa Takayama
Rie Murakawa – Lizé
Hiro Shimono – Sōjirō
Hiroki Gotō – Michitaka
Nobuhiko Okamoto – Kar-hin
Satoshi Hino – Isaac
M-akazu Nishida – Eins
Yūichi Nakamura – William M-sachusetts

Aşağıda yeni sezon için yayınlanmış görseli görebilirsiniz.

Log Horizon 3. sezon görseli

 

Animenin ilk sezonu 2013 Ekim ayında yayınlanmıştı. İkinci sezonu 2014 yılında yayınlanan seri Yen Press tarafından yayınlanan Log Horizon romanlarına dayanmaktadır.

Serinin yazarı hakkında da şöyle küçük bir bilgi verelim; Touno, Nisan 2015’te vergi kaçakçılığıyla suçlanıp bir yılın ardından suçlu olduğuna karar verilmişti. Cezası üç yıl hapis cezasından 10 aya düşürüldü. 10 ay sonunda beraat etti.