Yoksa BLEACH Animesinin Devamı mı Geliyor? 20. Yıl Projesi Yakında Duyurulacak

bleach animesinin devamı

Tite Kubo‘nun yaratıcısı olduğu Bleach 2016’nın Ağustos ayında sona ermişti. O zamandan beri animesinin devam etmesi üzerine de herhangi bir gelişme olmadı. Birçok ova filmi, oyun ve yan hikayelerin mangaları ile hayatta kalmaya devam etti. Ancak Bleach’in 20. yılına özel birşeyler de olacak gibi görünüyor.  Yoksa Bleach animesinin devamı mı gelecek? diye sormaktan kendimizi alıkoyamıyoruz.

Bu sabah duyulan Anime Japan 2020 haberleri içinde Bleach ile ilgili olan konular da ortaya çıktı. Bleach’in 20. Yıldönümü Etkinliği, sadece animenin 20 yılını kutlamayı içermiyor ayrıca anime ile ilgili yeni duyurular da bu etkinlikte paylaşılıyor. Bu sebeple Bleach’in 20. yıldönümü kutlamaları, serinin hayranlarını daha da meraklandırmakta.

Gelen yeni habere göre Anime Japan, Bleach’in 20. Yıldönümü projesi ve Tite Kubo’nun yeni çalışma sunumuna ev sahipliği yapacak. 21 Mart 2020’de gerçekleşecek bu olay, hem Kubo’nun yeni eserini hem de Bleach için küçük yeni birşeyler geleceğini müjdeliyor.

https://twitter.com/AIR_News01/status/1221753595869052928?s=20

 

Tabi ki bu haberden sonra hayranlar sürpriz olayın Bleach animesinin devamı olup olmayacağını düşünmeye başladılar bile. Birçok kişinin mangada favori arc olarak tanımladığı Thousand-Year Blood hikayesi animeye uyarlanmadı. Eğer uyarlanırsa ki, hayranları çok sevindirecektir. Böyle bir olasılık var gibi görünüyor.

Geçen hafta başında,  Yonkou Productions, Kubo’nun gelecek one-shot’ının bir  OVA olacağını açıklamıştı. Kubo’nun Burn The Witch mangası da Bleach’e dolaylı yoldan bağlı. Bu nedenle söylenenleri de düşününce şu anlık bu yapımın bir Burn to Witch OVA’sı olması da muhtemel.

Bizim ümitlerimiz Bleach’in kalan hikayesinin animeye uyarlanması yönünde. Umarız bir OVA bile olsa ortaya çıkar.

MART 2020 GÜNCELLEMESİ:

Weekly Shonen Jump haberlerini paylaşan WSJ hayran sayfasında belirtilene göre Bleach’in devam serisi 2021’de karşımıza çıkacak. Ve doğal olarak ‘Bleach’ Thousand-Year Blood War hikayesini konu alacak.

Ayrıca bir spinoff olan Burn the Witch de yaz aylarında WSJ da serileştirilecek Ayrıca bu sonbaharda Studio Colorado tarafından anime olarak karşımıza çıkacak.

 

Bleach ne zaman başladı?

BLEACH ilk olarak 2001 yılının Ağustos ayında Shounen Jump dergisinde yayınlanmaya başladı. Manganın ilk cildi Japonya’da 1.25 milyon kopya sattı ve bütün seri toplamda 36 milyondan fazla satışa ulaştı. 2005’te shounen kategorisinde Şogakukan Manga Ödülü’nü aldı.

Masaşi Kudo’nun karakter dizaynları ve Şiro Sagisu’nun müzik düzenlemeleri; Noriyuki Abe’nin yönetmenliği Stüdyo Pierrot ve TV Tokyo’nun ortak yapımıyla animeye dönüştürüldü. 5 Ekim 2004’ten beri her çarşamba TV Tokyo’da yayınlanmaktadır. İki OVA, mevcut hikâyelere ek olarak üretildi. İlk 63 bölüm, manga baz alınarak çevrildi, bunları takip eden 46 bölüm animeye özgü bir konuyla devam etti. 110. anime bölümünden itibaren anime, manganın hikâye çizgisine geri döndü,daha sonra yayınlanan 128-137 arasında kalan bölümler,168-189 arasında kalan bölümler ve 204-205. bölümler de animeye özgü konulardır . BLEACH: Memories of Nobody 16 Aralık 2006’da Japonya’da gösterime girdi. TV Asaşi tarafından 2006’da yapılan internet anketinde BLEACH, Japonların en sevdikleri 7. anime programı seçildi. (Kaynak: Wikipedia)