THE WITCHER Yazarı Hiç The Witcher Oyununu Oynadı mı?

The Witcher Yazarı Andrzej Sapkowski

Bu haberi The Witcher yazarı Andrzej Sapkowski ile yapılan bir röportajda sorulan bir soru üzerine sizlere sunmaktayız. Çoğu kişi Sapkowski’nin The Witcher‘ı ile kitaptan önce oyun sayesinde tanıştı. Oyunun günden güne artan popülerliği doğal olarak oyun severlerin The Witcher hikayesi ile daha derinden ilgilenmesine sebebiyet verdi. Tabi ki bu durum fantastik edebiyata ilgi duyan oyun severler için de biçilmiş kaftandı diyebiliriz.

Çoğu kişinin aklına “bu eserin yazarı olan Andrzej Sapkowski acaba hiç The Witcher’ın oyun uyarlamasını oynamış mıdır” sorusu da gelmiştir. Belki sizin aklınıza böyle bir soru gelmemiş olabilir. Ancak gizmodo editörleri bu soruyu kendisine yöneltmiş. Şimdi gelelim cevaba;

The Witcher oyun serisinin büyük ilgi görmesine rağmen, kitap dizisinin yazarı Andrzej Sapkowski oyunu hiç oynamamış.

The Witcher yazarı Sapkowski, Netflix’deki The Witcher dizisinin serinin oyunlarıyla nasıl karşılaştırıldığı sorulduktan sonra şunları söyledi “Hiçbir şeyi video oyunlarıyla karşılaştıramıyorum, çünkü hiç oynamadım” . “Çocukluğumdan beri briç ve poker hariç herhangi bir oyun oynamadım. Video oyunları benim için değil, eğlence olarak  kitapları tercih ediyorum.

Aslına bakarsanız 71 yaşındaki birine göre gayet doğal görülebilecek bir cevap. Tabi yazarın yazdığı eserin bir oyuna uyarlandığını görünce oynamak isteyeceğini düşünenler de olabilir. Aynı durumda olsaydınız oynamak istemez miydiniz? 🙂

Yazar, herhangi bir video oyununun herhangi bir diziyle karşılaştırılması gerektiğine inanmadığını söyledi, çünkü bunlar tamamen farklı iki ortam. “Carbonara soslu spagettiyi bir bisikletle karşılaştıramazsınız,” diyen Sapkowski”Her ikisinin de avantaj ve dezavantajları var” diye ekledi.

The Witcher oyun ve dizisi

The Witcher oyun serisinin ilki 2007 yılında Windows’a çıktı ve Atari firması aracılığıyla piyasaya sürüldü. Son oyun Witcher 3: Wild Hunt, 2015’de Windows, PS4 ve Xbox One ‘da oynanabilecek şekilde geliştirildi. Ekim 2019’da ise Nintendo Switch sahipleri de bu oyunu cihazlarında oynayabilir hale geldi.

İlgili: THE WITCHER: NIGHTMARE OF THE WOLF – Netflix’den Witcher Anime Uyarlaması

Witcher dizisinde Henry Cavill Rivialı Geralt’ı , Anya Chalotra Yennefer’i, Freya Allan Ciri’yi ve Joey Batey da Jaskier karakterini canlandırıyor. 1. Sezon Netflix’de izlenebilir durumda. The Witcher’ın ikinci sezonu merakla bekleniyor.