Oyun Tarihinin En Üzücü EASTER EGG’i SPIDER-MAN’de Hayat Buldu

Insomniac Games‘in 7 Eylül tarihinde piyasaya sürdüğü SPIDER-MAN, birçok oyuncunun hayalindeki Spider-Man oyununu bizlere sundu ve neredeyse herkesin takdirini topladı. Oyun birçok easter egg ve güzel detay barındırırken, içlerinden birisi istemeden oyun tarihine geçti.

Bir YouTube Vlogger’ı ve Twitch yayıncısı olan Tyler Schultz, 10 Mayıs 2018 tarihinde Insomniac’taki Spider-Man ekibine Twitter üzerinden ulaşarak oyunun içine bir şekilde “Maddison benimle evlenir misin?” cümlesini yerleştirmelerini istedi. Insomniac Games bu isteği kırmadı ve oyundaki sinema panolarından birine bahsi geçen cümleyi yerleştirdi.

Buraya kadar her şey mükemmel ve orjinaldi. Fakat ne olduysa oyunun çıkışından birkaç hafta önce gerçekleşti ve Tyler Schultz‘un sevgilisi Maddison, Tyler’dan ayrılarak onun kardeşiyle ilişki yaşamaya başladı. Durumu bir videoda açıklayan Tyler Schultz, Insomniac Games‘e teşekkür etti ve oyunun kendi moralini yüksek tutmasına yardımcı olduğunu belirtti.

Yaşanan olayın ardından “Oyun Tarihinin En Üzücü Easter Egg’i” olarak anılmaya başlanan bu detay, her gördüğümüzde bize kalp kırmayıp oyun oynamamız gerektiğini hatırlatacak gibi görünüyor.

İşte bahsi geçen video:

Oyun dünyası ile içli dışlı biri.