POKEMON GO Yapımcısı Niantic’in Değeri 4 Milyar Dolar

The Wall Street Journal haberine göre Pokemon Go yapımcısı Niantic’in şu anki mevcut değeri 4 milyar dolara ulaştı.

Bu bağlamda, Epic Games’in bahar başlangıcındaki değeri olan 4 milyar dolara eşit oluyor. Ancak Ekim sonunu hesaba katacak olursak da Fortnite yapımcısı 15 milyar dolara ulaşmış durumda. Forbes 660 milyon dolar ile 2012 yılında Fortnite’ın ilk duyurulduğu zamanın altını çiziyor.

Ne Niantic ne de Epic Games halka açık anonim ortaklık şirketleri değil. Bu iki rakip şirket arasında 11.7 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Electronic Arts 24.2 milyar dolar ve Activision Blizzard ise 36.4 milyar dolar değerinde seyrediyor.

Geçen yıl, Pokemon Go yapımcısı firma Niantic 200 milyon dolar büyüyerek 2.7 milyar dolar değere ulaşmıştı. Bu da gösteriyor ki yatırımcıların Pokemon Go’dan sonra bile şirkete dair yüksek beklentileri var.2 yıl önce olmasına rağmen Pokemon Go hala daha Amerika Birleşik Devletlerinde en çok indirilen 200 uygulama arasında.

Niantic Warner Bros.  ile çalışıyor ve yakın zamanda büyücülük dünyasını konu alan Harry Potter: Wizards Unite’i duyurdu.  Harry Potter: Wizards Unite’in 2019 yılında çıkması bekleniyor.