STAR TREK Neden Halen Popüler? WILLIAM SHATNER açıklıyor

Gelecek filmler henüz tam net olmasa da, Chris Pine’ın Star Trek 4’ten ayrılışına rağmen Gene Roddenberry’nin efsanevi bilim kurgusu hala bizleri ekranlarımızın başına kitlemeye devam ediyor.

2017 yılının Star Trek: Discovery’si 2005 yılından bu yana seriyi ekranlarda ilk görüşümüzdü. Serinin devamına gelen ilginin üzerine CBS, Patrick Stewart’ın Captain Jean-Luc Picard olarak yeni jenerasyonda olacağını bu yaz duyurmuştu. Buna ek olarak Lower Decks isminde yeni nesil bir animasyon Star Trek uyarlanıyor.

Peki Star Trek serisinin bu denli sevilmesinin sebebi yıllardır kendini devam ettirmesi mi ? STAR TREK neden halen popüler? William Shatner’a göre uyarlamanın en efsanevi, en ikonik karakteri Captain Kirk, belirli bir hayale ve evrenin dışındakilere odaklanmasından kaynaklanıyor.

STAR TREK neden halen popüler ?

Star Trek’in içerik bulmada geleceği sınırlı gibi gözükse de bir şekilde önüne geçilemiyor. Yapımcılara düşen görev de bulunan bu kısıtlı içerikleri olabildiğince ilgi çekici ve özel kılmak.

Yıllardır süregelen sayısız televizyon dizisi, filmi dahasından sonra Star Trek her zaman olduğu üzere hala insanların ilgisini topluyor gibi görünüyor.  CBS’in de Star Trek içeriklerini azaltmak gibi bir niyeti olmadığı apaçık ortada. Açıkça görünüyor ki Trekkieler hala gelmeye devam etmekte.