Sızdırılan HARRY POTTER Oyunu Videosu Hayranları Heyecanlandırdı

Sızdırılan Harry Potter oyunu görüntüleri hayranları meraklandırdı. Sızdırılmış görüntüler gerçekse, Warner Bros. ‘Toy Story’ ve ‘Disney Infinity’ serisi gibi lisanslı oyunların arkasındaki Avalanche Software ile Harry dünyasında bir “açık dünya aksiyon RPG’si” üzerinde çalışıyor. Görüntülerde Hogwarts ve Diagon Alley gibi tanıdık yerlerde büyücüler, asalar, troller ve goblinler gibi HP evreninden tanıdığımız şeyler görmekteyiz.

Son Harry Potter filmi yedi yıl önce yayınlanmış olsa da, serinin yazarı Rowling, evreni sürekli olarak spin-off filmleri (Fantastic Beasts and Where to Find Them) ve sahne yapımları (Harry Potter and the Cursed Child) ile genişletmekte. Bir süredir geliştirilmekte olduğu söylentileri olan Harry Potter oyunu için, 2011’den bu yana Harry Potter evrenindeki ilk AAA video oyunu olacağı söylentileri de vardı, hatta aynı yıl son film çıktı.

Bir reddit kullanıcısı olan VapeThisBro oyuna ait olduğu söylediği görüntüler için şunları da söyledi  “anket grubunun olduğu bir odaya gittim, gizlice bir video çektim ve onu yükledim”  Bu bir pazarlama kampanyası değil. Videonun sağ alt köşesini görüyorsanız, sansürlü bir seri numarası var.

VapeThisBro, aceleyle edindiği telefon kamera görüntülerine ek olarak sızdırılan Harry Potter oyunu ile ilgili bir açıklamayı da paylaştı.

19. yy. (1800’lerde) Büyücü Dünyası’nda geçecek olan bu üçüncü şahıs açık dünya rol yapma oyunu, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na geç kabul edilen karakterinizi benzersiz yetenekleri ile çevreliyor.

Varışta, Forbidden Forrest’de garip olaylar gerçekleşiyor ve sorun kale duvarlarının içinde başlıyor. Profesör Elezar Fig ile birlikte bu gizemli olayların ardındaki gerçeği ortaya çıkarmak için tanıdık ve daha önce hiç görülmemiş yerlerde bir yolculuğa çıkıyorsunuz.

Görevinizde iksirler kullanacak, yeni büyüler yapacak ve fantastik canavarlar keşfedeceksiniz. Dark Wizards, Goblinler ve diğer doğaüstü düşmanlarla savaşacak ve kaderiniz hakkındaki gerçeği ortaya çıkaracaksınız – Büyücü Dünya’nın Kaderi sizin elinizde.