MARVEL Şampiyonlar Turnuvası’nın 5. Yıl Fragmanı Bomba Gibi: GALACTUS Geliyor!

Marvel‘ın mobil platformlar için geliştirilen en iyi ve popüler oyunlarından olan, Şampiyona adıyla da bilinen Contest of Champions geçtiğimiz gün sektördeki 5. yıl dönümünü kutladı. Bu yıl dönümüne özel de hayli duygusal bir fragman yayınladı. Bugün sizlerle bu fragmanı inceleyeceğiz.

Fragmanımız arka fonda bir müzik eşliğinde yürüyen yıpranmış bir Gözcü ile başlıyor, bunun Marvel evreninin en tanınmış Watcher’larından Uatu olduğunu düşünüyoruz. Gözcüler (Watchers), Marvel evreninde olaylara hiçbir şekilde müdahele etmeden olanları yalnızca uzaktan gözlemleyip kayıt tutan, evrenin en kadim varlıklarındandır. Kendilerini, Stan Lee’nin de bir Gözcü olduğu Guardians of the Galaxy vol. 2’da MCU’da da ilk kez görmüştük.

Gözcümüz, kahramanlarımızın yere saçılmış silahları arasından -ki bunlar Mjölnir, Hawkeye’ın okları, Captain America‘nın kırılmış kalkanı, Iron Man‘in parçalanmış zırhı, Wolverine‘in pençeleri, Ronan’ın çekici, Star-Lord‘un element silahı gibi eşyalar- yerde çökmüş halde duran ve kostümünün kafa kısmında bir fanus bulanan bir kahramana doğru yöneliyor. Bunu ilk başta, sizin de tahmin edebileceğiniz gibi, son çıkan MCU filmi Spider-Man: Far From Home’da da izlediğimiz Mysterio sansak da Watcher’ın şu açıklamalarından anlıyoruz ki bu biziz: ”Oyuncu, seni uzun zamandır izliyordum; sen güçsüz haldeyken bile güçlülere önderlik ettin, efsanelerin arasında bile senin ismin efsanevi!”

”Öldüm mü?” sorumuzu ”Henüz değil.” diye cevaplayan Gözcü elinden çıkardığı objeyle bize yeni bir dünya teklifi sunuyor ve ”Yan rolleri bırakma ve her zaman olman gereken şampiyon olma zamanı geldi!” diyor. Objeyle temasa geçtiğimizde soruyor: ”Bu mücadeleye hazır mısın?”

İşte bu noktada işler hayli ilginç bir hal alıyor. Spider-Man, Hulk, Thor gibi bildiğimiz kahramanları bambaşka bir halde veya kılıkta görmeye başlıyoruz. Örneğin Doctor Strange ve Black Panther kadın olarak, Hulk da sanki World of Warcraft evreninden fırlamış gibi karşımıza çıkıyor.

Kapatılan Avengers: Alliance oyunundan shawarma görseli.

Ardında masa başında ”shawarma” yerken (İlk Avengers filmi ek sahnesine hoş bir gönderme) daha da ilginç görünen bir grup kahramana konuşma yapan hologram Tony Stark görüyoruz. Buradan MCU’ya dair birkaç şey söyleyelim. Her ne kadar Endgame’in son sahnelerinden birinde de hologram bir Tony görsek de karaktere veda etmişken bir daha yapay zeka bir Tony izlememize gerek yok bizce. Ayrıca bu sahnedeki kahramanlardan biri de Captain America olarak Peggy Carter’dı. Kendisini Marvel’ın ”What If…” animasyon serisinde de izleyeceğiz. Bunu görmemiz aynı zamanda bize şunu sordurttu: Acaba alışık olmadığımız halde gördüğümüz bu kahramanlarla Şampiyona da What If… dünyasına mı giriyor?

Elbette, bunlar alternatif evrenlerden karakterlerin de oyuna dahil olduğunu gösteriyor. What If… serisi de alternatif bir evren sonuçta. Şunu da belirtmek gerekir ki oyunda birden fazla kostümü olan kahramanlar zaten bu konsepti sağlıyor gibiydi.

CoC’tan Silver Surfer

Fragmanın en vurucu sahnesi ise sonda geliyor. Watcher’ımızın yanına gelen Mephisto karakteri bize negatif yorumlarda bulunurken olanca, tüm görkemi ile dünyaların yiyicisi Galactus‘a bakıyoruz. Bu aslında beklenen bir şeydi çünkü son güncelleme ile Galactus’un Elçisi Silver Surfer (Gümüş Sörfçü) oyuna dahil olmuştu.

Evet, bizim düşüncelerimiz böyleydi. Siz Şampiyona’nın geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Thanos mu yoksa Galactus mu daha korkutucu bir başdüşman? Yorumlarda fikirlerinizi bize iletip yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. 

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.