Ghostbusters: Afterlife’ın İlk Fragmanında Stranger Things Esintileri

Ghostbusters’ın yeni fragmanı ile birlikte eski filmini özlediğimizi hatırladık. Tekrar izleyenler bizim gibi ilginç bir şey fark etmiş olabilirler. Bu da fragmanın Netflix’in popüler serisi Stranger Things’e benziyor oluşu. Eğer diziyi izleyenlerdenseniz siz de bu yazıyı okuduktan sonra fragmanı tekrar izlerseniz fark edebilirsiniz. Şimdi yeni filmle ilgili birkaç bilgi ve Stranger Things ile benzerliklerine bakalım.

Stranger Things’deki Aynı Çocuk

Bu yıl çıkacak olan yeni Ghostbusters filmini ilk filmden ve diğer tekrarı diyebileceğimiz filmlerinden ayıran şey çocukların filmin merkezinde olması. Tabi ki bu çocuk sıradan bir aktör değil, Stranger Things’den Finn Wolfhard. Belki de bu yüzden birçok kişi Ghostbusters ile Stranger Things’i özellikle oyunculuk açısından birbirleri ile kıyaslayacaklar.

Yeni Bir Strangers Things Filmi mi?

Aynı çocuğun filmde olması haricinde filmin fragmanında malum diziden esintiler var. Fragmanın başlangıcında korkunç bir şeyleri evlerinin içinde arıyorlar. Ve tanıdığımız birisi de bu sahnelerde var. Size de bir diziyi hatırlatır gibi oldu mu?

Ghostbusters: Afterlife Orijinal Olmaya Çalışıyor

Stranger Things ile olan kıyaslamaları bir kenara bırakacak olursak yeni filmin orijinal filme öykündüğü ama filmin kendine has bir tadı olduğunu da söylemek lazım.

Filmin Yönetmeni ise Jason Reitman

Daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama ilk filmin yönetmeni Ivan Reitman Jason Reitman ’ın babası. Yani bu demek oluyor ki babadan oğula geçen bir seri olacak ve ilk filmin yapım aşamasındaki hikayelerle -2016’daki filmi saymazsak- çok güzel bir devam filmi olacağına eminim.

Ve Paul Rudd

Marvel ’ın Antman’i olarak bildiğimiz Paul Rudd önceki filmde Ghostbusters’ın hikayesini açıklayan çocukların öğretmeni rolündeydi. Bakalım seki kadroyu toplayarak yapılan bu film ilk filmin aldığı övgüleri ve sevgiyi elde edebilecek mi?