MARVEL, Mobil Oyunuyla 4 Yeni Karakterini Tanıtıyor: Karşınızda WARRIORS OF THE SKY!

Yine bir Marvel mobil oyunu haberi ile karşınızdayız. Marvel’ın mobil cihazlar için olan oyunlarının en popülerlerinden biri olan Future Fight bir ilke imza atıyor. Oyun ilk kez kendi bünyesi için özel olarak yarattığı, orijinal karakterleri ile karşımıza çıkacak.

Bildiğiniz gibi Marvel ve DC gibi oluşumlarda karakterlerin çizgi roman sayfalarından sonra televizyona, filmlere, oyunlara uyarlanmasına alışkınız. Lakin çok tutan bazı yapımlar da kendi hikaye örgüsü için yeni karakterler yaratabiliyor. Bunların en belirgin örneği Batman: The Animated Series ile ilk kez hayatlarımıza giren Harley Quinn ve ilk Iron Man filminden sonra çizgi romanlara da geçen Phil Coulson.

Örnekler artırılabilir tabii, bugün de en yeni örneği ile birlikteyiz. Bir nevi dört elementi temsil eden ve bu yönüyle Avatar‘a benzetilebilecek olan dört kahraman oynanabilir karakterler olarak yakında yeni güncelleme ile oyuna dahil olacak.

WARRIORS OF THE SKY (Gökyüzü Savaşçıları) olarak adlandırılan bu ekibin kahramanlarına göz atalım:

BLUE DRAGON

Doğuyu koruyan Mavi Ejderha dokunduğu her şeyi ejder silahına dönüştürebilecek yeteneğe sahiptir. Elinde aile yadigarı mızrağıyla bu Vietnam asillerinin kızı, karşılaştıkları her türlü zorluğa karşı koruyucu tutumu ve bilge kararlarıyla Gökyüzü Savaşçılarına liderlik eder.

WAR TIGER

Batıdan sıçrayan devasa Savaş Kaplanı mistik Kaplan Dişleri ile kötülüğü parçalar. Bu kadim Tayland generali katı savaş tecrübesi ve muazzam gücüyle yoldaş Gökyüzü Savaşçılarının başarısını garantiler.

SHADOW SHELL

Kuzeyde strateji yapan Gölge Kabuğu düşmanlarını uzaktan etkisiz hale getirir, takım arkadaşlarını çok gelişmiş tüfeği ve Ba Gua enerji kalkanıyla korur. Tayvan’da Shadow Shell’i evlat edinen aile onu zehirlemeye çalışınca son derece zeki taktisyen zehir bağışıklığına olan gizli gücünü kazandı ve şimdi Gökyüzü Savaşçılarına savaş stratejisi sağlamaktadır.

SUN BIRD

Güneyin koruyucusu olarak savaşa süzülen Güneş Kuşu, Gökyüzü Savaşçılarına iyileşme desteği sağlıyor. 1600’lerde yaşamış çevik cazibeye bu Malezyalı korsan, dünyayı her şekilde korumak için ikiz kamasının gücüyle yeniden doğdu.

(Karakter tanıtımları doğrudan oyunun içinden alınmıştır.)

Sizce Asya kökenli bu yeni karakterleri çizgi roman sayfalarında ya da belki bir gün beyaz perdede görebilir miyiz? Yorumlarda görüşlerinizi bize iletip yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.