MARVEL SİNEMA EVRENİNDEN Renkli ve Söylenti Dolu HABERLER (EKİM 2019)

Söylentilere Göre “Thor: Love And Thunder” Film Çekimleri ABD’ye Geri Dönüyor!

Thor: Love And Thunder‘ın Avustralya’da bir kez daha çekim yapacağını biliyoruz, ancak HN Entertainment’ın yeni bir bahsine göre yapımın Amerika’da da bazı sahneleri çekeceğini ortaya koyuyor. Bu arada Kara Panter 2 (Black Panther II) ile Karınca Adam 3 (Ant-Man 3) filminin çekim seti de yüksek ihtimalle ABD’de uygulanacak. Ancak, Thor: Love And Thunder’ın ABD’deki sahnelerin kısıtlı sürmesi planlanıyor. Misal, Thor: Ragnarok‘un New York’ta Chris Hemsworth (Thor) ve Tom Hiddleston (Loki) babasını arıyordu. Ki bu sahne çok kısa sürmüştü. Bunun aynısını Thor: Love And Thunder’da bekleyebiliriz. Yani dördüncü Thor filminin Amerika macerası çok kısa sürebilir. Bu filmde Şimşek Ustasının Büyük Elma’ya (Big Apple) geri dönüp dönmeyeceği henüz belli değil, ancak Jane Foster kendini dünyaya Thor olarak ilan ederse, kesinlikle bir anlam ifade edecektir!

“Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi” Filminde Kung-Fu Ustasını Sadece Gerçek Mandarin Beklemeyebilir!

Shang-Chi filmi, geçtiğimiz yaz aylarında San Diego Çizgi Roman Konferansı’nda resmiyetine kavuşarak, 12 Şubat 2021 tarihinde beyaz perdelere gireceğinden söz edilmişti. Destin Daniel Cretton tarafından yönetilecek ve başrolünde Simu Liu, gerçek Mandarin rolü ile Tony Leung ve Awkwafina yer alacak. Ancak Simu Liu’yu anlaşılan sadece gerçek Mandarin beklemeyebilir! Yani bu demek oluyor ki, Shang-Chi’ye yeni düşmanların dâhil edilmesi planlanıyor.

MCU Cosmic adlı kaynağa göre, Marvel’in şu anda şu dört kötü adamı oynamak için oyuncu aradığını bildirdi: Çelik Pençe (Steel Claw), Hareketli Gölge (Moving Shadow), Jilet-Yumruk (Razor-Fist) ve Ghostmaker

Bir başka senaryo tahminine göre; filmde Shang-Chi bir yeraltı savaşı turnuvasına yakalandı. Bu durumda, o zaman bu dörtlünün onun rakibi olacağı anlamına gelmekte. Shang-Chi turnuvaya katılırsa, onu gerçek Mandarin’e götürecek mi? Öyleyse, On Yüzük liderinin aslında onun babası olduğu söylentisine uygun mu? Bu muhtemelen, tümü Asyalı süper casus ekibi olan Atlas Ajanlarının tanıtılmasını dört gözle bekleyebileceğimiz anlamına geliyor.

Eğer bu söylenti gerçekleşirse benim tek taraflı yorumum şu şekilde olacaktır: “Ben artık Marvel’a kolaylıklar diliyorum.”

Vision Belki Doktor Strange 2 Filmine Geri Dönebilir! Nasıl mı?

Batman’ın ebeveynleri ve Örümcek Adam’ın Ben Amca’sı dışında, çizgi romanlarda hiç kimse gerçekten ölü kalmaz. Paul Bettany‘nin Vision karakteri, Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı’nda (Avengers: Infinity War) Thanos‘un elinde ölümüyle tanışmıştı. Dikkat ettiyseniz Yenilmezler: Oyunun Sonu (Avengers: Endgame) filminde hiç gözükmemiş, ancak karakter Disney Plus‘a özel olarak hazırlanacak WandaVision dizisinde Elizabeth Olsen‘ın Scarlet Witch karakterine eşlik ederek geri dönecek.

Vision’ın dönüşü Wanda Maximoff’un güçlerinin bir sonucu olarak ortaya çıkan bir WandaVision anlatısı tarafından açıklansa da, birden fazla alternatif gerçekliğe yönelik potansiyel, karakterin yaklaşmakta olan devamı Deliliğin Paralel Evrenindeki Doktor Strange’e geri dönmesini de sağlayabilir. Büyücünün ikinci solo macerası, Marvel Sinema Evreni boyunca çok sayıda zaman çizelgesi içerecek ve Scarlet Witch ile filmde büyük bir rol oynayacak. Wanda ile olan ilişkisi göz önüne alındığında, Vision’ı bir şekilde diğer zaman dilimlerinde görebiliriz.

Bu söylentilere bakacak olursak belki de Vision karakteri, Doktor Strange 2 filmine farklı zaman dilimleri aracılığıyla geri dönebilir. Henüz hiçbir şey taşa yerleştirilmemiştir. Ancak stüdyo görünüşte düşünmektedir ve eğer gerçekleşirse, paralel evrende bir çeşit alternatif gerçeklik içinde olacaktır. Yani Cadı Wanda, ana zaman çizelgesinde hayata geri dönmeyebilir.

Bu arada Bettany, WandaVision’ın tamamen kemik bozucu olacağını söylemişti. Bu nedenle, sınırlı serinin tamamlandığı tarihte iki başlık karakterinin nerede biteceğini bilemiyor. Doctor Strange 2 filminde belki de delirten kötü adam Nightmare‘in Wanda’yı delirtmek için kullandığı bir hile olarak birçok alternatif gerçekliği barındırıyor.

Şimdi Gel Gelelim İşin Sürpriz Söylentili Tarafına! Avengers 5’in 2023’te Ortaya Çıkacağı Söyleniyor!

Bu yaz San Diego Çizgi Roman Konferansı’nda Marvel’ın Dördüncü Faz serisi tanıtılmıştı. Ancak hayranlar beşinci Avengers filmini göremedikleri için biraz hayret kalmışlardı. MCU’nun önceki üç aşamasının her biri büyük bir ekip çalışması ile inşa edilmiştir. (Üçüncü fazında iki ekip filmini var sayarsak, toplam dört ekip filmine sahip şu an…) Ancak stüdyoya bakacak olursak, Dünya’nın En Kudretli Kahramanları’nın çoğunu emekli ettiğini ileri sürdü. W.G.T.C. adlı sitenin kaynağına göre, Avengers 5 için potansiyel bir çıkış tarihi olduğuna dair işaretler edildi. Yani Avengers 5 filmini beklemek biraz uzun sürebilir.

Marvel’in şimdiki planı, 2023 yılına bir sonraki Avengers filmini yerleştirmektir. İşlerin her zaman değişebileceğini de vurgulamak önemlidir. Daha önce bahsettiğimiz gibi A5, Yeni Yenilmezler (New Avengers) olarak bilinen ve yenilenmiş bir kadroya sahip olacak. Kadroda Kaptan Marvel, Kaptan Falcon (Wilson), Doktor Strange, Örümcek Adam, Jane Foster’ın Thor’u, Scarlet Witch, Shang-Chi ve daha neler…

Kaynağımıza göre A5’i daha küçük ölçekli bir film haline getireceğini, Sonsuzluk Savaşı ve Oyunun Sonu‘nun galaktik hale gelmesinin ardından Dünya’ya geri getireceğini söyledi. Aslında ölçeği ve büyüklüğü bakımından onu Yenilmezler ve Ultron Çağı ile karşılaştırdılar. Tabii ki, bir MCU filmi için küçük ölçekli olabilir. Ancak film gereği Dünya için oldukça büyük, bu yüzden gezegenin tüm evrenden daha tehlikede olduğu anlamına gelebilir.

Eğer Avengers 5 2023 yılında beyaz perdelere girerse, bu sadece dört yıl kadar uzakta olduğu bir bekleyiş olmalı. Kevin Feige, Avengers’ın bir araya gelip sonunda yeni bir film çekeceğini ve bunun da dizilişin tamamen farklı olacağına söz verdi.

Kaynak: We Got This Covered

Şahsi Yorumlarıma Gelecek Olursak…

“Aslında pek bir yorumum yok. Ama Thor’un Dördüncü Filmi için bir beklentim olacak. Thor 4 filminden Jane Foster’ın meme kanseri olduğuna dair bir hikâyeye sahip olmasını istiyorum.”