WHAT WE DO IN THE SHADOWS

WHAT WE DO IN THE SHADOWS – Vampirlerle Kafayı Bozmuş İki Deli

Bu hafta da pek rağbet görmeyen bir filmle karşı karşıyayız diyemiyorum çünkü bu haftaki film iyi ama yine de popüler değil. Bu film aslında 2005 yapımı olan What We Do In The Shadows: Interviews With Some Vampires (Gölgelerde Neler Yapıyoruz: Bazı Vampirlerle Görüşmeler) kısa filminin uzun metrajı. Kafa kafaya verip nedense böyle bir şey yapmayı düşünmüş olan Taika ve Jemaine bu kısa filmle de yetinmediler tabi. 2014 yılında ise Vampire’s Guide to Vellington isimli bir kısa film daha çektiler. Artık uzun metraja hazır olduğunu düşünen iki kafadar nihayet bu filmi yaptılar.


Filmin yazarı Jemaine Clement, yönetmeni ise Taika Waititi. Bu iki isim filmin aynı zamanda prodüktörü ve oyuncuları. İkisi tam anlamıyla bir film ortaya çıkarmışlar 🙂 Vladislav karakterini Jemaine canlandırırken, Taika ise Viago’yu canlandırıyor. Diğer oyuncular da şu şekilde; Jonathan Brugh, Cori Gonzalez-Macuer, Stu Rutherford ve Ben Fransham. 2014 yapımı korku ve komedi öğeleri barındıran değişik konsepte sahip bir film.

Gelin ve Ev Arkadaşlarımla Tanışın…

“Her birkaç yılda bir, Yeni Zelanda’da gizli bir cemiyet özel bir etkinlik için bir araya gelir: Kutsal Olmayanların Maskeli Balosu. Bu baloya aylar kala, bir belgesel ekibi bu cemiyetin küçük bir grubuna tam erişim sağladı.” Film bu sözlerle başlıyor ve Wellington’da bir evde yaşayan Viago(379), Vladislav(862), Deacon(183) ve Petyr’ın(8000) korkularına, sevinçlerine, beslenme alışkanlıklarına, moda zevklerine, diğer gruplarla olan iletişimlerine yani hayatlarının her anına tanıklık etmemizi sağlayan tam anlamıyla bir vampir belgeseli.

MERAKLI GERÇEK

Farklı zamanlarda vampir olmuş olan bu kişiler yaşamış oldukları dönem ve ülke olarak da kültürel çeşitlilik sunuyor filmi izleyenlere. Adamlar bir çok vampir filmini harman yapmış resmen. Gerek kıyafet olsun gerek müzikler olsun etnik bir karnaval gibi ama komik olanından 😀 Ben bu tarz bir filme hiç rastlamamıştım. Vampirleri anlatan filmler vardı evet ama belgesel? ‘ Vampirlerle kafayı bozmuş bu herifler’ dedim zaten kısa filmleri izleyip, araştırma yaparken. Hatta kısa filmler ve uzun metrajda kesmemiş arkadaşları ve bu filmin dizisini çekmeye karar vermişler 🙂 Dizi 2019’da çekilmeye başlanmış ve 3 sezondur devam ediyor. Hatta 4.sezon onayını da aldı. Keyifli ve eğlenceli bir 86 dakika olacağını garanti ederim. Şimdiden iyi seyirler…

What We Do In The Shadows Resmi Fragmanı Aşağıda

Bu filmi severseniz bu yapımları da sevebilirsiniz.

FRIGHT NIGHT

DARK SHADOWS