FINAL FANTASY VII Remake Versiyonunun Çıkış Tarihi Sonunda Açıklandı

Final Fantasy hayranları uzun zamandır Final Fantasy VII Remake sürümü için tarih bekliyorlardı ve sonunda Final Fantasy VII Remake’in çıkış tarihi açıklandı. Pazar günkü E3 2019 konferanslarının sona ermesi ile beraber Sony de Final Fantasy VII Remake’in 3 Mart 2020’de yayınlanacağını doğrulayarak oyun içi oynanış hakkında ekstra görseller paylaştı.

Her ne kadar oyun tanıtımı ilk etapta 2015 yılında E3 fuarında ortaya çıkmış olsa da Square Enix, Final Fantasy VII’ün yeniden yapımı ile birlikte nasıl bir gelişme yaşandığına dair her zaman açık değildi. Yine de sürecin uzaması işleri bir miktar yokuşa sürdü ve Square Enix, Mayıs ayında yeni bir oyun videosu paylaştı. Hayranlar bu nedenle E3 2019’un bir parçası olarak daha fazla detayın ortaya çıkıp çıkmayacağını görmek için heyecana kapıldı.

 

Hayranların sabırsız bekleyişleri sonucunda Final Fantasy VII Remake hakkında gelen sorulara en çok aranan cevap sonunda verildi ve Square Enix’in E3 2019 basın toplantısında bu konu masaya yatırıldı. Sony, Final Fantasy VII’ün çıkış tarihini Twitter üzerinden açıklayarak Final Fantasy VII 3 Mart 2020’de piyasaya çıkacağını onayladı.