E3 2019 MICROSOFT Konferansı Nasıl Geçti? İşte Tüm Oyunlar ve Videoları

E3 2019 MICROSOFT

E3 2019 konferansları sonunda başladı. E3 2019 Microsoft konferansı bu yıl iyi geçtiği gibi geçen sene de konferansla herkesi kendine hayran bırakmış ve biz oyunseverleri oyun yağmuruna tutmuştu. Neredeyse hiç konuşmamışlar bize istediğimiz en önemli şeyi “oyun”ları göstermişlerdi. Bu sayede birçok oyuncunun övgüsünüde kazanmışlardı.

E3 2019 Microsoft Konferansı

Bu sene en çok merak edilen konferanslardan biri kesinlikle Microsoft konferansıydı. Genel olarak konferans bence geçen seneye göre daha dolu dolu değildi. Hiç sürpriz bir şeyler göremedik. Fakat konferansı en dikkat çekici noktaları kesinlikle yeni nesil Xbox konsolu ve Cyberpunk 2077’di. Cyberpunk sunumu sırasında küçük bir sürprizle herkesi şaşırtmayı da ihmal etmediler. Konferansın en çok dikkat çeken noktalarından biri duyurdukları ve tanıttıkları neredeyse bütün oyunların Game Pass sistemi ile oynanabilecek olması oldu.

Oyunlara geçmeden önce konferansız muhteşem açılış sinmeatiğini de izlmeden geçmeyelim.

The Outer Worlds

Obisidian Games’in yeni oyunu The Outer World’den yeni bir fragman ile konferans başladı. Oyunun 25 Ekim de Game Pass üzerinden erken erişim olarak oynayabileceğimizi duyurdular.

Bleeding Edge

En son Hellblade ile gönüllerde taht kurmayı başaran Ninja Theory stüdyosundan 4v4 bir online savaş oyunu geleceği duyuruldu. Oyunun Alpha aşaması 27 Haziran’da Game Pass üzerinden erişime açılacak.

Ori and the Will of the Wisps

Oynayanların gönlünde taht kurmayı başarmış Ori yeni oyunuyla bizleri tekrar etkilemeyi başaracak gibi gözüküyor. Yayınlanan oynanış fragmanıyla birlikte oyunun 11 Şubat 2020’de Game Pass, Xbox One ve Steam üzerinden satışa sunulacak.

Minecraft Dungeons

Minecraftın yapımcılarından yine bir Minecraft oyunu geliyor. Arkadaşlarınızla coop oynayabileceğiniz RPG, puzzle türündeki izometrik Minecraft, Minecraft Dungeons 2020 İlkbaharında bizlere sunulacak.

Blair Witch

En iyi korku filmelerinden olan Blair Witch Project filminin oyunu artık kesinlikle çıkmalıydı. Fragman benim çok hoşuma gitti. Korku oyunu kaçırmayacağı bir oyun olacak gibi duruyor. Oyun 30 Ağustos’ta bizlerle buluşacak. İsteyen şuan Xbox Store üzerinden ön sipariş verebiliyor.

Cyberpunk 2077

En son Gamescom da da tanıtılan ve son yılların şüphesiz en beklenen oyunlarından olan Cyberpunk 2077’den yeni bir sinematik fragman gösterdiler. Fragman da çok bişey göstermeselerde fragmanın sonunda bizlere müthiş bir sürpriz yaptılar. Keanu Reeves fragmanın sonunda gözüktükten hemen sonra sahneye gelip bizlere oyunun çıkış tarihini duyurdu. Ayrıca duyurulmasının hemen ardından Steam üzerinden Türkçe dil desteğinin olacağı ve fiyatının 250TL olarak belirlendiğinide öğrenmiş olduk. CD Project Red yine biz oyuncular müthiş bi güzellik yaparak oyunu gayet makul bi fiyattan bizlere sundu. Cyberpunk 2077’ye 16 Nisan 2020’de kavuşacağız.

Age of Empires II: Definitive Edition

Hepimizin beklediği oyun sonunda duyuruldu(!). Kim Age of Empires 2 efsanesini 4K, yeniden yapılmış sesler tekrar oynamak istemez ki? Microsoftta bunu düşünmüş ve işte sonuç. Game Pass için sonbahar da oyunu oynayabilirsiniz.

Wasteland 3

Wasteland serisinin 3. oyunu için yeni bir fragman gösterildi. Game Pass sisteminde oynayabileceğimiz dışında herhangi bir bilgi henüz paylaşılmadı.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Yeni bir Lego oyunu daha. Fragmanında da belirttiği üzere 9 filmin hikayesi Lego’nun gözünden izleyeceğimiz/oynayacağımız bir oyun. 2020 yılında biz sevgili oyuncuların beğenisine sunulacak.

12 Minutes

Açıkçası benim .ok ilgimi çektiği için bu oyunu paylaşma gereği duydum. Oyun hakkında bildiğim tek şey gösterildiği kadarı. Merakla beklediğim ve takip edeceğim bir oyun olacak.

Gears 5

Sevilen oyun serisi Gears’ın 5. oyunu Bound by Blood 10 Eylül’de bizlere sunulacak. Ayrıca Xbox Game Pass Ultimate sahibiyseniz oyunda 4 gün önceden erişebileceksiniz.

Gears 5 Espace adında yeni bir mod çıkardıklarını da duyurdular. Gears 5 Escape 17 Temmuzda Game Pass kullanıcıları için Beta olarak sunulacak.

https://www.youtube.com/watch?v=ErqsgG0HRR8

Gears POP!

E3 2019 Microsoft Konferansındaki en sevimli oyun bu olabilir. Gears oyunun POP! figürler ile oynadığımız bir mobil oyun. Fikir ve görüntü güzel. Şuan oyuna App Store ve Play Store üzerinden ön-kayıt yapabilirsiniz.

Dying Light 2

Sevilen zombi oyunu serisi Dying Light’ın 2. oyunu 2020 baharında bizlerle olacak.

State of Decay 2 Heartland

State of Decay 2 oyunu için duyurulan ve aynı gün satışa çıkan Heratland expansion paketi “2 yeni hikaye 2 yeni yol” sloganıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Phantasy Star Online 2

2012 yılında SEGA’nın çıkarttığı Phantasy Star Online 2 MMORPG oyunu “Her Şey Bedava” mottosuyla 2020 Baharında Xbox kullanıcıları ile buluşacak.

Borderlands 3

E3 2019 Microsoft konferansında tanıtılanlardan biri de Borderlands 3 oldu. Çok sevilen Borderlands serisinin yeni oyunu 13 Eylül’de Game Pass ile biz kullanıcıların deneyimine sunulacak.

Elden Ring

Dark Souls ve Bloodborne serilerinni yaratıcısı Hidetaka Miyazaki ve Buz ve Ateşin Şarkısı sersinin müthiş yazarı George R. R. Martin bir araya geliyor ve biz de merakla bu oyunu beklemek kalıyor.