FRIDAY 13th The Game – JASON NASIL ÖLDÜRÜLÜR

FRIDAY 13th The Game

13. Cuma korku filmi serileriyle adını duyurmuş ve ardından oyunuyla da çok oyunculu korku oyunu oyuncularına, kendini sevdirmiştir. FRIDAY 13th The Game Oyununda Jason karakterinden kaçıyoruz. Jason bizi farklı şekillerde öldürebiliyor. Oyuncular da farklı şekillerde Jason’dan kaçabiliyor.

FRIDAY 13th The Game

Peki Jason’ı öldürmek mümkün mü ? Evet mümkün, ama nasıl derseniz, hadi nasıl yapıldığını öğrenelim!

Öncelikle oyunda bize lazım olan eşyalar Jason’ın annesinin kazağı fakat bu kazağı almak biraz tehlikeli. Kazak oyunda Jason’ın rastgele doğduğu yerde oluşan kulübenin içinde, annesinin kafatasının olduğu yerde. Önce kulübeyi bulmanız sonra kazağı alıp hemen uzaklaşmanız gerek çünkü Jason artık orda olduğunuzu ve kazağı aldığınızı biliyor. Sizi engellemek için gelip sizi yakalayabilir. Kazağı aldınız kullanmak için giymeniz gerek ama karakteriniz kadın olması gerek yoksa plan işlemez. Kazağı giyen karakteri annesi sanması gerek.

Daha sonra yapmanız gereken şey Tommy Jarvis’i çağırmak. Tommy radyo kullanılarak çağırılıyor. Bu o kadar riskli bir iş değil.

Ardından Tommy’nin gelebilmesi için bir karakterin ölmesi gerek ki Tommy olarak geri dönebilsin. Tommy olarak geri dönen arkadaşımız elindeki silahı bırakıp pala almalı ve o palayla Jason’ın maskesini düşürmeli.

Maskesi düşen Jason sersemler, kazağı giyen karakter burada devreye girer. Kazağı kullanınca Jason karaktere tam saldıracakken annesinin sesini duyar ve kazağı giyen karakteri annesi zanneder. Silahını indirir ve dizlerinin üstüne çöker, tam bu sırada Tommy saldırır ve ölüm vuruşu gerçekleşir.

İşte bu kadar basit. Artık Jason öldü!

Oyunu beğendiyseniz ve oyunun yapımından sorumlu olan şirkete bakmak isterseniz, şuraya bağlantıyı bırakıyorum https://www.illfonic.com/

Unutmadan eğer yazımızı beğendiyseniz, sizleri daha önceki yazımıza davet ediyorum 🙂 https://fanzade.com/gamerhead/oyun-haber/dead-by-daylightin-yeni-katili-the-trickster/

FRIDAY 13th The Game içinde Jason’ı öldürmek ile ilgili videoyu da aşağıda görebilirsiniz.