Trickster : Dead by Daylight’ın Yeni Katili

trickster dbd

Behaviour Interactive‘in geçtiğimiz ay 19. bölümüyle Dead by Daylight’ın kontenjanına yeni bir katil katıldı. Yeni katilimiz ” The Trickster ”, namıdiğer ”Düzenbaz” gelir gelmez oyuncuların kucağına bomba gibi düştü.

Genel Hatlarıyla The Trickster’ın Özellikleri

Ana dış görünüşü sarı uzun deri bir ceket içinde gümüş kolyeler, altına çizgili pembe ve mor renklerde bir pantolondan oluşuyor. Ama isterseniz kozmetik satın alarak kıyafetini, saç stilini ve rengini değiştirebilirsiniz. Saçları gri renklerde ortalama uzunlukta geriye taralı. Gözleri şeytani görünmesi açısından çok etkili bir sarı renge sahip. Küpesi, kolyeleri, yüzünde ve kaslarının üzerindeki kan lekeleriyle en etkileyici katillerden diyebiliriz.

the trickster db
02The Trickster

Boy olarak ortalama bir boya sahip. Hızı diğer katillerden yavaş, buna rağmen uzun menzilli bıçakları bu durumu oldukça dengeliyor. Bıçaklar demişken katilimizin iki ana silaha sahip bunlardan biri az önce söz ettiğimiz uzun menzilli 60 adet bıçak, diğeri ise neon renklerden oluşan altın bıçak detaylı beyzbol sopası.

Katilimiz oldukça konuşkan bir katil, her hareketinde bir tepki veriyor. Kurban kovlarken ne kadar heyecanlandığını ve bu durumdan zevk aldığını hem size hem kovaladığı kurbana hissettiriyor.

Karakterin Hikayesi

Asıl adı Ji-Woon Hak, olan Kore asıllı karakterimizin gösteriş ve ilgiye olan sevgisi, başka bir deyişle takıntısı çocukluğundan beri karakterinin bir parçasıymış. Ailesinin sahip olduğu lokantada insanları bıçak atma gösterileriyle etkilemeye başladı. Turistlerin ilgi gösterdiği bu gösteriler sayesinde lokanta daha çok para kazanınca, babasının da desteğiyle vokal ve dans derslerine kendisini kaptırdı.

Mightee One Entertainment’ın yapımcısı Yun-Jin Lee ile tanışıp star olma yolunda adım adım ilerledi. Yun-Jin Lee ”NO SPIN” adındaki müzik grubuna katılması için Ji-Woon’u seçti. Artık olmak istediği yerdeydi.

Kayıt aldıkları bir gün arkadaşlarının yanına stüdyoya döndüğünde arkadaşlarının alevler içinde yanan stüdyoda mahsur kaldıklarını gördü. Kapının önüne düşen hoparlör kapıyı açmasını engellemişti, zaten açmak da istemiyordu. Arkadaşlarının korku içinde adını haykırışları hoşuna bile gitmişti. İtfaiye geldiğinde kahraman ilan edildi. Sonuçta arkadaşlarını kurtarmayı ufak bir an bile olsa denemişti.

Daha sonra işler çığırından çıkmıştı. İnsanlara zarar vermek, verirken gözlerinin içine bakmak oldukça hoşuna gidiyordu. Yalnızları hedef aldı ve daha da ileri gitmek istedi. Hedef aldığı kişilerle işi bittiğinde polise belirli mesajlar bıraktı. Onların çığlıklarını yaptığı müziklerin içine sakladı. İnsanların vücudundaki herhangi bir bölgeye bıçak darbesi attığında çıkacak sesin tonunu tahmin etmeye başlamıştı. En nihayetinde, insanlar onun müzik aletiydi. Bu arada işler pek yolunda gitmemeye, şarkıları tutmamaya başladı. Kariyeri için yönetim kurulu üyelerine üç ay içerisinde gösterisini sunmalıydı. Aklında harika bir plan vardı. Kesinlikle gösteri yönetim kurulunun ta kendisi olmalıydı. Hepsini gösteri günü bağlayıp Yun-Jin Lee’yi seyirci koltuğuna oturttu. Sıra Yun-Jin Lee’ye geldiğinde Dead by Daylight’ın sisi etrafını sardı.

Trickster Hakkında Genel İzlenimlerim

Ben oynarken gerçekten çok zevk aldım. Karakterin konuşmaları ve kahkahaları sizi kendine çekiyor. Kurban olarak oynandığında da bir o kadar geriyor. Ayrıca karakterin Mori olayına gelirsek pek etkilenmedim ama son bitirişini kurbana imzalı fotoğrafını saplayarak yapması baya hoşuma gitti.

Sizler Trickster karakterini beğendiniz mi? Yeterli güce sahip mi?

Seri olarak devam eden korku oyunları yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.