Wonder Woman’ın Yıldızı Robin Wright, Blade Runner 2 Kadrosunda

Robin Wright‘ın Blade Runner 2 kadrosuna dahil olduğu açıklandı. Harrison Ford ve Ryan Gosling‘in başrolünde olduğu Post Apokaliptik Bilim Kurgu, Kara film ve Cyberpunk akım örneği olan Blade Runner‘ın devam filmi olan ve ismi henüz netlik kazanmayan projede taşlar yerine yavaş yavaş oturuyor.

wonderwoman

Netflix‘in House of Cards‘ında Claire rolünde ve birkaç gün önce paylaşılan Wonder Woman‘ın solo filmine ait resimde Amazon Savaşçı General Antiope olarak da gördüğümüz Robin Wright oldukça başarılı bir aktrist. Blade Runner 2‘de ise kendisini bir Replicant olarak mı göreceğiz, bu henüz belli değil.

Bilmeyenler için Replicant terimine değinecek olursak; Tyrell Corp. tarafından üretilmiş insanımsı androidlere bu isim verilmekte. Blade Runner; kontrolden çıkmış Replicant‘ların yok edilmesini konu alıyordu. Harrison Ford‘u Replicant avcısı Rick Deckard olarak izlemiştik. Ford, Blade Runner 2‘de de aynı rolde yer alacak. Büyük ihtimalle de Ryan Gosling‘in oynayacağı karakterin de Deckard‘a yardım etmesi muhtemel.

Yönetmenliğini Denis Villeneuve (Sicario, Prisoners)’ün yapacağı Warner Bros. yapımı olacak Blade Runner 2‘nin çekimleri 2016 Temmuz‘unda başlayacak. Thunderbird Films CEO’ları Frank Giustra ve Tim Gamble‘ın yönetici prodüktör ve Ridley Scott‘ın da prodüktörü olacağı filmin 12 Ocak 2018‘de vizyona girmesi bekleniyor.

Fanzade.com editörü