Batman v. Superman’in Hasılatı 500 Milyon Doları Aştı

Gösterime girdiği günden beri gişede rakip tanımayan ve rekor üstüne rekor kıran Batman v Superman: Dawn of Justice, daha ilk haftasında 500 milyon dolardan fazla hasılat yaptı. Filmin yapımcısı olan Warner Bros, yayınladığı açıklama ile Batman v Superman‘in dünya genelinde 501.9 milyon dolara hasılata ulaştığını duyurdu.

bvs1

Bu yılın en çok merak edilen filmlerinden biri olan Batman v Superman: Dawn of Justice, geçtiğimiz hafta vizyona girdi. DC Comics çizgi romanlarının en popüler iki kahramanını karşı karşıya getiren film, eleştirmenlerin büyük bölümü tarafından tam bir hayal kırıklığı olarak lanse edildi. Yine de sinema eleştirmenlerinin bu negatif yorumları, sinemaseverlerin filmi görmek için sinemalara akın etmesine engel olmadı.

Nolan-&-Snyder-02

Batman v Superman‘in, 2013 yılında vizyona giren ve dünya genelinde 668 milyon dolar hasılat elde eden Man of Steel‘i geride bırakmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu noktada asıl merak edilen konu; filmin,Christopher Nolan tarafından çekilen ve her ikisi de 1 milyar doları aşan The Dark Knight filmlerine yetişip yetişemeyeceği. Filmin toplamda 1 milyar dolara yakın bir hasılat elde edeceği tahmin ediliyor.

Yapılan olumsuz eleştirilere rağmen film büyük bir görsel şölen olarak göz doldurdu. İzleyicilerin bir kısmı filmi çok beğenirken, bir kısmı da senaryoyu beğenmedi. Eleştiriler arasındaki bu devasa uçurum izleyicinin beklentilerinin farklı oluşundan kaynaklı. Şahsi fikrime gelirsek; her halükarda Batman v Superman: Dawn of Justice elinizde patlamış mısırınızla sinema koltuğunda keyifle izleyebileceğiniz bir film. Eğer filmin senaryosu hoşunuza gitmediyse sinematografisinin tadını çıkarmaya bakın. Herkesin çocukluk kahramanları olan Batman ve Superman‘i aynı kadrajda görmek bile başlı başına heyecan verici.

Fanzade.com editörü