The Witcher Netflix Dizisi Olarak Karşımıza Gelecek

Sevilen hikaye ve oyunlara sahip yapım İngilizce dilde dizi olarak CG görsel efekt firması Platige Image tarafından Netflix’e geliyor. The Witcher Netflix dizisi olarak yayınlanacak.

Polonyalı roman yazarı Andrzej Sapkowski tarafından yaratılan hikayeye sahip The Witcher oldukça ilgi gören video oyunlarına sahip.

“Netflix’in, 30 yılı aşkın süredir yazdığım hikayelerimi direkt kaynak olarak kullanacak olması beni heyecanlandırıyor” diyen Sapkowski, yapımda yaratıcı danışman olarak hizmet edecek. Ayrıca ” Bu karakterleri hayata geçirmek için bir araya getirilen ekipten heyecan duyuyorum.” diye de ekledi.

The Witcher Netflix Dizisi , The Mummy’nin haklarına sahip Sean Danile ve The Expanse’den bilinen Jason Brown tarafından üretilecek. Görsel efektleri ise Oscar ödüllü stüdyo Platige Image S.A hazırlıyor. Fakat şu anlık yayınlanmış olan CG veya live-action veyahut ikisinin karışımına dair herhangi bir görüntü yok.

Daha önce, Platige Image S.A, Tomasz Bagiński’nin yönettiği The Witcher oyunları için sinematik çalışmalar yaptı. Ayrıca kendisi yapımın yönetmenlerinden biri. Belki de bu The Witcher Netflix dizisi hakkında bir ipucu verir.