Zack Snyder’dan, SUICIDE SQUAD ve JUSTICE LEAGUE İle İlgili Açıklama

USA Today, Suicide Squad‘la ilgili, Harley Quinn (Margot Robbie), Katana (Karen Fukuhara), Captain Boomerang (Jai Courtney), Killer Croc (Adewale Akinnuoye-Agbaje), Rick Flag (Joel Kinnaman) ve Deadshot (Will Smith)’ın olduğu bir görsel yayınladı ve Dawn of Justice’ın yönetmeni Zack Snyder’ın, Batman v Superman‘de Trinity ile birlikte Justice League’in Aquaman’i, Cyborg’u ve Flash’ın da görüneceğine dair açıklamalarına yer verdi. Yönetmen, Dawn of Justice ve Suicide Squad’ın başlangıcın temel taşları olduğunu vurguladı ve Genişletilmiş DC Evreni’nin kendisini, MCU ve diğer süper kahraman filmlerinin dışına koyacağını söyledi. Ve ekledi;

suicide squad

“Batman’i, Superman’i ve Wonder Woman’ı seviyorum ama onların hepsini Flash, Aquaman ve Cyborg ile birlikte görmek benim için ilginç ve iyi bir deneyim oldu. Bu karakterlerin hepsinin kendi logoları var ve orada olmasalar bile onları hatırlarsınız ki bu popüler kültür dünyasında ulaşılması zor bir durum. Bizim bir çizim geçmişimiz var ama düzenlemek için de yeni sınırlarımız var. Dünyaya hitap eden bir grup filmle stüdyonun mirasını onurlandırdığımıza inanıyoruz ve bunu hedefliyoruz.”

USA Today ayrıca Suicide Squad‘ın yönetmeni David Ayer ile de bir görüşme gerçekleştirdi. Jared Leto’dan, Joker gezegeninin kralı olarak bahseden yönetmen, bu karakterleri doğru şekilde aktarmanın önemini anladığını şu sözlerle ifade etti:

“Benim için bu, bağlantılı projelerin sonuna, kesilmiş bir sahne eklemekten daha fazla bir şey. Üç filmin gidişatını ve bugünkü filmin projenin döngüsüne nasıl etki edeceğini düşünmek zorundasınız. İyi adamlara ihtiyacımız var. Çünkü kötülerle uğraşırken seyircilerin beklentilerini karşılayamıyorsunuz. Onlar günün sonunda biraz sıkılıyorlar ama her zaman en iyisini yapmaya çalışıyorlar.”