Yeniden Yapım 13. Cuma Filmini Breck Eisner Yönetecek

Yeniden Yapım 13. Cuma Filmi deneyimli yönetmene emanet.

Deadline’ın haberine göre,  Paramount Pictures, bir sonraki Friday the 13th (13. Cuma) filmini yönetmesi için The Crazies, Sahara ve The Last Witch Hunter yapımlarının yönetmeni Breck Eisner ile anlaştı.

Yeni Friday the 13th filminin yapımcılığını Platinum Dunes’tan Michael Bay, Brad Fuller ve Andrew Form üstleniyor. Prisoners  ile tanınan  Aaron Guzikowski ise filmin son senaryosunu yazdı.

Film bir köken hikayesi olacak ve Jason Voorhees‘in aile ağacını derinlemesine inceleyecek. Yani sonunda babası Neato ile tanışacağız.

Bu arada Eisner, Paramount ve Disney’in eski yöneticilerinden Michael Eisner’ın oğlu. Paramount Friday the 13th filminin haklarını onun zamanında almıştı.

2009 yılında  Paramount ve New Line, Damian Shannon ve Mark Swift’in yazdığı bir devam filmi için kolları sıvamışlardı ama 2010 yılında daha filmin çekimlerine başlanmadan film iptal edildi. New Line’ın ana şirketi  Warner Bros. filmin haklarını sattıktan bir hafta sonra Paramount , film için Platinum Dunes  ile ortaklık yapacaklarını duyurdu.  Nick Antosca (NBC’s Hannibal)’nın senaryosunu yazdığı filmi yönetmesi için  V/H/S yönetmeni David Bruckner ile anlaştı ama daha sonra her ikisi de başka projelere geçtiler.

Friday the 13th filminin 13 Ocak 2017’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.