Yeniden Çekilecek “Teksas Testere Katliamı” İçin Yönetmen Bulundu

teksas testere katliamı

Ryan ve Andy Tohill, Fede Alvarez’in yapımcılığını yaptığı bir korku klasiği olan Teksas Testere Katliamı (Texas Chainsaw Massacre)’nın tekrardan çekilen filmini yönetecekler.

1974 yılında Tobe Hooper tarafından yönetilen filmde beş karakterin büyük babalarının Teksas’taki mezarını ziyaretini konu alıyordu. Bu mezar ziyareti sırasında karakterler Leatherface ve yamyam ailesinin kurbanı olmuşlardı. İlk olarak kült filmlerden biri olarak kabul edilen filmin en dikkat çeken tarafı Hooper’ın kan ve kara mizahını vurguladığı yerler. Bu yüzden de hem övülen hem de eleştirilen bir film oldu.

Çıkışından itibaren farklı filmlerle de desteklenen Teksas Testere Katliamı korku türünde bir efsaneye dönüştü. Bu efsaneyi elbette farklı isimler de çekmek istiyordu.

Michael Bay 2003 yılında aynı isimle filmi tekrardan çekti. Jessica Biel’in de rol aldığı bu film olumsuz eleştiriler almasına rağmen gişede çok iyi iş çıkarmıştı. Bu başarısı 2006 yılında yine Bay’in elinden devam filminin çekilmesine neden oldu. Texas Chainsaw 3D isimli Leatherface’i yeniden yorumlayan başka girişimler de olmuştu.

Ryan ve Andy Tohill bu girişimlerden farklı bir şey ortaya koymak istediğini söyledi. Blumhouse’un Halloween’i gibi hem eleştirmenlere hem de izleyicilere hitap eden bir film istediklerini söylediler. Don’t Breathe ve The Girl in the Spider’s Web’in yönetmeni Fede Alvarez bu yeni uyarlama için Rodolfo Sayagues ile anlaştı. Senaryosu ise yeni bir senarist olan Chris Thomas Devlin’e teslim edildi. Aslında Tohill kardeşleri 2018 yapımı suç ve gerilim filmi The Dig‘den tanıyoruz. Her ne kadar Game of Thrones gibi büyük bir yapımın sanat departmanında çalışsalar bile bu yeni film onların ilk büyük çaplı yapımı olacak.

“Sert, heyecan verici ve çok baştan çıkarıcı bir şekilde aklınıza kazınacak.” Çok iddialı bir açıklama yapan Alvarez’in elinden çıkacak bu korku efsanesi ile ilgili yayınlanan yeni haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Siz daha önceki Teksas Testere Katliamı filmlerini izlediniz mi? Eğer izlediyseniz fikirlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

fanzade.com editörü