Yeni The Crow Filmi DC’nin Süper Kahramanı İle Yeniden Şahlanabilir

Yeniden yapım The Crow filmine, son dönemde Aquaman rolü ortaya çıkan Jason Momoa düşüncesi.

1994 yılında The Crow çizgi roman filmleri arasında kült haline geldi ve daha sonra sanki filme adını veren karakter başarısızmış gibi projeyi tekrar diriltme girişimi oldu. Yıllar boyunca yeniden yapım için pek çok yönetmen ve oyuncu belirlendi fakat hiç biri projeye sadık kalmadı. Relativity Media’nın karşılaştığı en son sorun ise, stüdyonun The Crow‘un( son olarak iflas etmiş görünüyor) yeniden yapımını denerken 4 ay önce yasal engellerle karşılaşmış olması. Her şeye rağmen tıpkı kahramanı gibi The Crow da ölmemiş görünüyor. Son güncellemeye göre Justice League’in yıldızı Jason Momoa yeni The Crow filminde başrolde olacak.

momoa

Crow için düşünülen yıldız Momoa, eğer bu resmileşirse ikinci kez çizgi roman ilişkili rolde karşımıza çıkacak. Aktör DC Genişletilmiş Evreni’nde Aquaman’i canlandırıyor. Mashable’ın haberine göre, Momoa  ve ekiptekiler The Crow’u çekmek için, DC’nin zaman çizelgesinde yani özelleştirirsek 2018’de çıkacak olan Aquaman çalışmaları nedeniyle zaman problemini çözmeye çalışıyor. Yine bildirildiğine göre Corin Hardy filmi yönetmek için geri döndü ve Mamoa ve Hardy birkaç gün önce Mamoa’nın instagram sayfasında bir resimde birlikte görüldü. Aquaman’in aktörü fotoğrafı “Anlaşma sağlandı” yazarak paylaştı.

instagram

1989 çizgi romanından aynı isimle uyarlanan 1994 yapımı The Crow’da, yağmurlu bir gecede vurulup, dövülen Eric Draven’ın hikayesi anlatılıyor. Aynı gece Draven’in nişanlısı da acımasızca tecavüze uğruyor ve sonrasında da ölüyor. Bir sene sonra Eric, adaşı olan büyülü bir kuş sayesinde ölümden dönüyor. Shelley’in öldüğünü keşfettiğinde ikinci yaşam şansını ve yeni yeteneklerini, kendisini ve hayatının aşkını öldürenlerden intikam almak için adıyor. Filmin üzerinden 20 yılı aşkın süre geçti ve yeniden yapım konusunda bazı şeyler de değişti ama filmi yine kendisini popüler yapan o karanlık tonda beklemek yanlış olmaz.

Crow’un karşılaştığı zorlukları listelemek oldukça güç ama hala geliştirme aşamasında olması bile bir mucize. Daha önce başrol için Luke Evans, Nicholas Hoult, Jack O’Connell ve Jack Huston’ın isimleri geçmişti. Ama Jason Momoa’nın yüzü, Crow karakterinin tehditkar bakışlarıyla tam uyum sağlıyor ve karakteri benzersiz yapabilir.