Warner Bros. Harry Potter and the Cursed Child’da D. Radcliffe’i İstiyor

Warner Bros’ta Harry Potter and the Cursed Child için hazırlıklar başladı

Harry Potter’ın yıldızı Daniel Radcliffe, role sıcak bakmadığını açıklamış olsa da Warner Bros, J.K. Rowling‘in Harry Potter and the Cursed Child sahne oyununu beyaz perdeye taşımak ve bu filmde Harry Potter olarak da Radcliffe’i görmek istiyor.

New York Daily News’ün haberine göre stüdyo, filmi 2020’nin başlarında çıkarmak istiyor ve bir kaynaktan gelen bilgiye göre,  Warner Bros filmin tüm haklarını almak için gizlice uğraşırken Harry Potter için düşündükleri tek isim de Daniel Radcliffe.

Kaynaktan gelen bilgilere göre Radcliffe bu role sıcak bakmıyor en azından 40’lı yaşlara gelene kadar. Daily News’ün kaynakları, aktörün Broadway’deki performansları ve diğer filmlerdeki başarıları sayesinde biraz ikna edilmeye ihtiyacı olduğunu söylüyor.

Bir başka duyuma göre de Warner Bros. Harry’nin oğlu üzerine kurulu tamamen başka bir hikaye oluşturuyor ve böyle olursa bambaşka bir üçleme karşımıza çıkabilir. Stüdyonun hali hazırda başka bir büyücü film üçlemesi de var ve yapımın ilk filmi Fantastic Beasts and Where to Find Them bu yılın sonlarına doğru sinemalarda olacak.

Warner Bros. geçtiğimiz ay Harry Potter and the Cursed Child için marka kaydederek söylentileri güçlendirdi.