Walking Dead’in Kanlı Sonu: Tam Olarak Ne Oldu

Yazımız Walking Dead hakkında spoiler içeriyor!

Walking Dead‘deki kişiler başka karakteri aramaya çıktığında çok nadiren iyi bir şekilde sonuçlanıyor. Önce Sophia, sonra Beth ve şimdi de Carol. (Ve muhtemelen diğerleri.) Carol’ın şehri geçmek üzere verdiği zamansız kararı onu bir şekilde baskı altına alarak, çıkmaza soktu. Zaten bu kararının, kendisi de dahil olmak üzere herkese büyük bir sorun yaratabileceğini bilerek seçimini yaptı. Ama insanların, gelecek hafta yayınlanacak olan sezon finaline kadar konuşmasına neden olacak  şey Walking Dead’in ”East” bölümünün sonunda olanlar ( veya olmayanlar). Bu sefer vücudundaki bir mermi ile, Daryl bir kez daha düşmanı Dwight karşında kurban haline geldi.

Bölüme başlamadan önce Rick’in grubu Saviors karşısında 3-0 durumundaydı. Ama skor, ekrana kan sıçraması ile kesinlikle değişti. Carol’ın akibeti tam olarak net değil ama Michonne, Glenn ve Rosita esir düştü. Daryl çok iyi durumda değil, “Last Day on Earth” ‘te yaralı ve oldukça öfkeli bir şekilde karşımızda olacak. Daryl’ın Dwight ile üçüncü karşılaşması önceki karşılaşmalarına nazaran daha kötü sonuçlandı; yaralı ve aynı zamanda motorsikleti ve arbeleti çalındı. Bu noktada egosunun mu yoksa yarasının mı daha çok acıdığını söylemek oldukça zor.

Ama olay sadece Dwight’ın Daryl’ı vurmasından ibaret değil, son sözleri onun Daryl’ı öldürmek için vurmadığının kanıtı niteliğinde. Dwight’ın Daryl’ı neden alıkoymak istediğinin sorgulanmasına zaten gerek yok ama neden onu canlı tutuyor?

Olasılıklardan birine göre; Dwight zaten Alexandrians’tan birini öldürdü ve en büyük kötü karakterin nihayet tanıtılacağı Negan’ın büyük oyununa yaşayanların katılmak için toplanması kararını verdi. Onlar , Daryl’a yakında tamamen farklı bir şekilde öleceğinin korkusunu yaşaması için yeterince zaman verdiler. Daryl’ı hiç bir şekilde korku sarmadı özellikle de Dwight’a karşı.

Negan’ın kötü adamının kim olduğu hakkında söylentiler ve tahminler devam ediyor.Umarız dizinin final bölümü seyircinin beklentilerini karşılar.

The Walking Dead Pazar akşamları AMC’de yayınlanıyor.