Vizyona Girmeden Çevrimiçi Platformlara Gelecek Filmler

Pandemi sürecinden en çok etkilenenler arasında sinema/film sektörü de vardı. Çekilmekte olan yapımların prodüksiyon süreçleri dururken vizyona girmeyi bekleyen yapımlar vizyon tarihlerini ertelemek zorunda kaldı, bazı filmlerin durumu ise hala belli değil. Bugün pandemi sürecinin belirsizliklerine dur deyip sinemalarda vizyona girmek yerine çevrimiçi film platformlarında gösterimlerini yapmaya karar veren bazı yapımları sizinle paylaşacağız. Başlayalım:

Bill & Ted Face the Music

İlk filmi 1989 yılında gelen ve ikinci filminin üzerinden 29 yıl geçen, bilim-kurguyu müzik ve komedi ile harmanlayan Bill ve Ted serisinin üçüncü filmi Amerika’da 28 Ağustos’ta çevrimiçi olarak edinilebilecek. İngiltere’de filmin vizyon tarihi 23 Eylül olarak gözükürken ülkemizde belirli bir tarih yok.

Mulan

Disney’in live-action Mulan uyarlaması da pek çok kez ertelendikten sonra çözümü çevrimiçi paltformlarda bulan filmlerden. Film ilk gösterimini Disney+ platformunda yapacak ancak kullanıcıların film için ekstra 30 dolar ödemesi gerekiyor. Film 4 Eylül’de ülkemizde vizyona girecek.

I’m Thinking of Ending Things

Başrolünde, Tom Hardy ile birlikte yer aldığı Taboo dizisinden tanıdığımız Jessie Buckley bulunan Her Şeyi Bitirmeyi Düsünüyorum bir Netflix filmi ve film 4 Eylül’de bu platformdan izlenebilecek. Iain Reid’in aynı adlı romanından uyarlanan ve fragmanından hoş bir gerilimi olduğu görünen filmin senaristi ve yönetmeni Oscar ödüllü Charlie Kaufman.

Enola Holmes

Geçtiğimiz günlerde ilk fragmanı gelen ve oyuncu kadrosuyla bizleri heyecanlandıran bir yapım olan Enola Holmes da yine Netflix’te yayınlanacak. Stranger Things ile tanıdığımız Millie Bobby Brown’un Sherlock Holmes’ün küçük kız kardeşi Enola Holmes’ü canlandırdığı yapımda Sherlock’a Henry Cavill (Man of Steel, The Witcher), Mycroft Holmes’a Sam Claflin hayat veriyor. Holmes’lerin annesi Bayan Holmes rolünde ise Helena Bonham Carter yapımda yer alıyor. Film 23 Eylül’de izleyici ile buluşacak.

İlk fragmanı 13 Ekim 2017’de gelen ve tüm zamanların en çok ertelenen filmleri arasında olabilecek New Mutants da 28 Ağustos’ta Amerika’da sonunda seyirci ile buluşacak olsa da ülkemizdeki vizyon tarihi 2 hafta gecikmeli olarak 11 Eylül. 26 Ağustos’ta vizyona girecek ve sinemaların geri dönüş umudu olarak baktıkları Christopher Nolan’ın Tenet filmi ile yarışmaması için böyle bir karar alındığını söyleyebilir miyiz? Siz hangi filmleri merakla bekliyorsunuz?

Yorumlarda görüşlerinizi bize iletip yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.