VENOM 2 Filminden Renkli ve Söylenti Dolu Haberler!

Biliyorsunuz ki yedi ay sonra Venom 2 filmine kavuşacağız. Ancak kavuşmadan evvel üç farklı haberi sizin için derleyerek makale tadında yazmak istedim. Şimdi üçlü haberde neler var neler yok bakalım.

Venom 2 Filmi, Yırtıcı Kuşlar’ın Vasatlığı Yüzünden R-Rated (18+) İşaretine Erişmekten Vazgeçebilir!

2016 yılında R İşaretli Deadpool‘un dünya çapında gişe gelirlerinde 800 milyon dolardan fazla bir fenomen haline geldiğini hatırlar mısınız? O zaman tam olarak bilmiyorduk! Ancak bu film yetişkinlere yönelik bir süper kahramanın potansiyel başarısını sağlam mühürlemişti. Kesinlikle bu türdeki ilk R İşaretli film olmasa da (Örneğin Blade veya Spawn), günümüz çizgi roman sektöründeki ilk filmdi. Peki, ya Edepsiz Ağızlı’yı (yani Deadpool) başka hangi karakter takip etti? İlerki yılda da elbette Deadpool karakterini Hugh Jackman’in başrolü üstlendiği Wolverine 3: Logan filmi yaş sınırını yükselterek takip etti. 2018 yılından bahsetmiyorum, çünkü nasılsa Deadpool’un devam filmi de aynı işarete sahip idi. (Gerçi niye yanına PG-13 işaretli kesik versiyonu eklenmiş, orası da beni pek ilgilendirmiyor!)

Ve şimdi hem 2019 yılına, hem DC cephesine bakıyoruz. Böyle bir derecelendirme ve çizgi roman temelli ilk milyar dolarlık filmine sahip olan ilk film ise elbette Joker’den başkası değil! Tamam da ya Birds of Prey (Yırtıcı Kuşlar)?.. Ama o filme değinmeden evvel Venom’un “Zehirli Öfke” filminden bahsedeyim size…

Kısıtlanacak şekilde özel olarak tasarlanan anti-kahraman, bunun yerine gençlere hitap ederek şaşırtıcı bir şekilde 856 milyon dolarlık gelirini sağlamayı başardı. Şimdi de W.G.T.C. adlı sitenin haberine göre Sony, Venom 2’nin bir R işaretine taşımasını planladı. Ancak Yırtıcı Kuşlar’ın hayal kırıklığı yaratan performansından dolayı, filmin işaretini R-Rated’dan PG-13’e düşürebilir. Aslında, birçok stüdyo daha açık saçık süper kahraman hikâyeleri konusunda soğuk kararlar vermeye başlıyor. Geçen haftalarda ise Disney de dâhil olmak üzere, Deadpool 3’e R işareti vermek artık daha da kararsız.

“Yırtıcı Kuşlar” belirtilen diğer süper kahraman filmleri kadar pahalı olmasa da, hata payını azaltsa da, beklentilerin çok altında performans gösterdi. Ve şimdi, başarısızlığı Venom 2’ye R-işaretine mal olabilir! Yani bu andan itibaren filmin başlangıçta amaçlanan bir yetişkinler için yaş sınırı olmasına rağmen, bunun yerine bir PG-13’ü hedefleyeceği söyleniyor.

“13+” ya da “18+” İşareti Fark Etmez, Ama Venom’un İkinci Devam Filmi Bu Sefer Daha Karamsar Olacak!

2018 yılında Venom: Zehirli Öfke filmi ile Sony’nin Marvel karakterlerini içeren “Spider-Verse” evrenini başlatmıştı. Üstelik Disney ile beraberindeki yeni “Örümcek Anlaşması” sayesinde MCU’daki örümcek karakterleri de Spider-Verse’e geçebilmesine vesile olabilecek. Misal Morbius: Yaşayan Vampir fragmanında Spider-Man: Eve Dönüş filminden tuhaf bir şekilde transfer olan bir karakter var, o da Michael Keaton’ın rolü üstlendiği “Vulture (Adrian Toomes)” karakterinin ta kendisi!..

Fakat Venom: Zehirli Öfke cephesine baktığımız an; gerek yetersiz CGI efektleri, gerek anlamsız senaryolar ve (Elbette Tom Hardy, Michelle Williams ve Riz Ahmed hariç) yetersiz oyunculuk performanslarından dolayı pek fazla ilgi görülmedi. Ancak aylar sonra umuyorum ki “Morbius: Yaşayan Vampir” ve “Venom 2”nin beyaz perdelere girilmesi ile bu vasatlık düzelebilir. İşte bu noktaya umutlanmanızı öneririm. Sebebi için hemen habere geçelim!

Hatırlarsanız ilk filminin ilk gizli sahnesinde Woody Harrelson, Cletus karakteri ile karşımıza çıkarak kendi kıyımından bahsetmişti. Şimdi ikinci filminde de zaten Carnage’a dönüşerek yeni bir maceraya temel atılacağını biliyoruz. Venom’un ilk filminin yönetmeni Ruben Fleischer, Zombieland 2 filmi ile uğraşacağından dolayı koltuğu Andy Serkis’e devretmişti. En azından Serkis’in yönetimi, Simbiyot etkilerinin çok daha iyileştirileceğini garanti ediyor.

Tamam, az önceki haberde yaş sınırının düşeceğine dair bir olası verdik. Ama bunun olumlu tarafından bakalım! Her ne kadar Venom serisinin yaş işareti sonradan düşerse düşsün, bu sefer daha da karanlık tonlarına sahip olabileceğinden söz edebiliriz. Misal, Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı (Avengers: Infinity War) filmi “13+” işaretine sadık kalsa da, yeterince karanlık tonlarına sahip idi. Yani Venom 2, selefinden çok daha karanlık olacak. Çoğu zaman bir anti kahramanın rolünü psikotik bir uzaylı simbiyotu Carnage’a nasıl yaklaşacağı konusunda fikir verilebilir.

Ne de olsa Sony, Marvel Studios’taki meslektaşları tarafından yaratılan hafif ve havadar maceralara farklı bir yaklaşım sergileyecek. Tam olarak grafiksel olarak şiddetli ve acımasız şekle bürünmese de en azından Venom 2, bir önceki filme göre daha da olgunlaşacak.

SONY Stüdyoları, Şimdi de “Carnage” Karakterine Özel Bir Ön Hikâye Filmini Sunmak İstiyor!

Carnage karakteri, Venom filminin ilk gizli sahnesinde ortaya çıkmıştı; Woody Harrelson, Venom’un simbiyotuyla bağ kurmaya ve çılgın bir süper-düşman haline gelmeye çalışan seri katil Cletus Kasady’nin rolünden sorumlu olmuştu. Şimdi ise serinin devamında Venom’un Carnage’a olan savaşı konuya alınacak.

Bununla birlikte o düşmanın popülaritesi göz önüne alındığında, Venom 2’deki Carnage’ı fazlasıyla görmek ve Harrelson’un performansından etkilenmeyi istiyorlar. Sony stüdyoları, bunu göz önüne aldığında karakterine ve görünümüne odaklanan bir alt solo filmini yapmak istiyorlar. Carnage olma sürecinde insanları öldüren ve kendisinin geçmişten ilk Venom filmine kadarki gerçekleşecek bir korku filmi olacaktı.

2018 yılında Venom’un gişe hasılatı 856 milyon dolar kazandığı düşünülürse, Sony’nin ilk filminin daha da öncesine doğrudan bir dönüş yapmaya hevesli olması şaşırtıcı değil. Ve Carnage, Marvel evreninde muhtemelen kendi filmini taşıyabilecek bir statüye sahip. Özellikle de bu korku türüne dayanılırsa, R işaretini alabilmiş olarak o filmi görmek harika olurdu.

Gerçi bize Venom’un devam filminin kökenlerine biraz dokunacağını söylersek, bu da sonradan görünüşe göre fikirler değişebilir. Venom 2, tam yedi ay sonra sinemalara çıkacak ve o zaman popüler kötü adam hakkında daha fazla bilgi sahibi olabileceğiz. Bakalım Venom 2 filminin akıbetine göre neticesi nasıl olmalı?..

Şahsi Görüşlerim…

“Venom 2 filmine yaş işareti konusunda yorum yapmıyorum. Çünkü ya 13+, ya da 18+ olsun benim için fark etmiyor. Ama Venom 2 filminden şahsi beklentim olacak. Tıpkı ‘Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı’ filminde olduğu gibi yeterli olacak düzeyde karanlık temalı bir film olmalı. Çünkü ‘Sonsuzluk Savaşı’ filminde 13+ işaretine sadık kalırken, karanlık temasını da iyi düzeyde anlatabilmiş. O halde ‘Venom 2’ filminde niye olmasın ki? Ama ‘Carnage’ fikrine gelince; ön hikâye (Prequel) filmi olmaktansa, Spider-Verse evrenine özgün bir ön hikâye dizisi olmalı bence! Tek ya da iki sezon, veya sezon başı 6 – 10 bölüm olur mu fark etmez; ama Carnage solosu bir film olarak değil, dizi olarak sunulmalı idi… Haksız mıyım?”