ANDY SERKIS, VENOM 2’yi Yönetmek İsteyenler Arasında

Aksiyon filmleri yapımcısı ve aktörü Andy Serkis‘in Venom 2‘yi yönetme yarışında olduğu bildirildi. İlk Venom filmi Ekim 2018’de beyaz perdede karşımıza çıkmıştı ve 100 milyon dolarlık bir bütçeyle dünya genelinde 856 milyon dolar hasılata ulaştı ve bunun yanında birtakım olumsuz incelemeler de aldı. Tabi hasılat sonucu ile Sony’nin önceden planladığı şekilde ilerleyeceğinin garantisi alındı. Venom yardımcı yazarı Kelly Marcel o zamandan beri bir sonraki film için yazmaya başlamış ve Tom Hardy daha önceki filmde Eddie Brock rolünü üstlenmek için sıraya girmişti.

Michelle Williams’ın da Eddie’nin eski sevgilisi Anne Weying rolünü Venom’un devam filminde tekrar etmesi bekleniyor. Ve tabii ki, ilk filmin mid-credit sahnesi, Woody Harrelson ve onun muhteşem kıvırcık saçlı peruğu tarafından oynanan seri katil Cletus Kasady’nin Venom 2’deki büyük Carnage’a evrimleşmesi için bir sahne hazırladı. Ancak görünen o ki; yönetmen Ruben Fleischer, çizgi romandan esinlenen başka bir film için geri gelen oyunculara katılmayacak gibi.

Andy Serkis War Planet of the Apes filminde yer almıştı
Andy Serkis, War Planet of the Apes filminde yer almıştı

Bunun yerine THR, Sony’nin Fleischer’ın Venom 2’deki (stüdyonun Kasım ayına kadar çekimlere başlamayı umduğu) yerini alması için film yapımcılarıyla buluştuğunu bildirdi. Serkis, şu ana kadar iş hakkında konuşulan insanlar arasında, ancak THR durumun çok fazla akışkan olduğu konusunda uyarıyor. Ayrıca, anlaşıldığı takdirde Serkis’in yönetmen olarak görev yapmasının yanı sıra filmde de rol oynamaması gerektiğini söylüyorlar. Bu arada, ayrı bir raporda Variety, Travis Knight’ın (Bumblebee) ve Rupert Wyatt’ın (Rise of the Planet of the Apes) de iş hakkında bir araya geldiğini söylüyor.

Andy Serkis, Yüzükler Efendisi, Maymunlar Cehennemi serisi, Black Panther ve daha birçok film başta olmak üzere yardımcı yönetmenlik, oyunculuk ve daha birçok görevde bulunmuştur. Yani geçmişi sağlam ve sevilen birisi olduğunu görebiliyoruz.

Gelişmeler için takipte kalın.