THOR: RAGNAROK Dünya Genelinde 500 Milyon Dolar Gişe Hasılatına Ulaştı

Geçtiğimiz çarşamba günü Thor: Ragnarok dünya genelinde 500 Milyon doları geçti. (Anlık dövüz kuru ile 1 Milyar 930 Milyon Türk Lirası)

 

Thor:Ragnarok, MCU’nun arka arkaya 500 Milyon doları geçen 12. filmi. Yayınlanan 17 MCU filmindense bunu başaran 14. film.

Amerika’da 155 Milyon dolar, dünyanın kalanında ise 305 Milyon dolar hasılat elde eden film toplam olarak 505 Milyon dolar hasılat elde etmiş oluyor. Şu ana kadar Thor: Ragnarok, Guardians of the Galaxy ve Doctor Strange’i geride bıraktı ve çıkışının 2. hafta sonunda sadece Amerika’da 60 Milyon dolar daha gişe hasılatı elde etmesi bekleniyor.

Hatta Ragnarok neredeyse serinin 2. filmi olan Thor: The Dark World‘un Çin’de toplam yayın süresinde elde ettiği hasılatı ilk haftadan geçiyor. Neden önemli bu dersek Çin nüfusunun çok oluşu ve Çin’in yabancı sinemaya dair yasak ve kısıtlamaları, Çin’i önemli bir market yapıyor. Hatta bir çok yapımcı şirketin sırf Çin marketine girebilecek standartlarda olabilmek için güzelim filmleri berbat ettiklerine de şahit oldu. Ama Thor: Ragnarok için durum bu olmasa gerek çünkü film MCU’yu Amerika’da 5 Milyar Dolar toplam gişe hasılatı kazanan ilk franchise yapıyor. Hala izlemediyseniz hala gösterimdeyken Thor: Ragnarok’u kaçırmayın.

Hala izlememiş olanlar için de buyurun fragman: