Batman ile Aquaman Karşılaşması Bizlerle

Justice League beyaz perdeye çıktığında, Apokalips’in ordularıyla DC Comics’in en muhteşem karakterlerinin karşı karşıya gelişlerini göreceğiz. Tabi bunun için önce bir ekip toplamak gerekiyor.

Zack Snyder’in yönettiği Justice League filminden yeni bir sahne daha ortaya çıktı. Bu sahnede Bruce Wayne’in (Ben Affleck) Arthur Curry’yi (Jason Momoa) takıma çağırışına tanık oluyoruz. Tabi Bruce’un planı pek de istediği gibi gitmiyor. Aşağıdan izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=3uy-yyiZ7tQ

Sahnede klasik Joss Wheldon mizahını görebiliyoruz ve bunun yanı sıra DC film evreninde neler olduğuna dair ufak kırıntılar da mevcut. Aquaman yarasa gibi giyinmesi hakkında yorum yaptığında Bruce Wayne bunun Gotham’da 20 yıldır işini gördüğünü söylüyor. Yardımını istediğindeyse Curry’nin reddetmesinin sebebinin özgür olmayı sevdiği olduğunu görüyoruz. Ve şunu ekliyor “Atlantis’deki insanlar bana şunu yap diyor. Şimdiyse sen bunu yap diyorsun. Tek isteğim yalnız kalmak.”

Aquaman yüzmeye hazırlanırken Bruce kutularda ne olduğunu soruyor ve Curry’nin cevabı “antik tarih” oluyor. Klipten gördüğümüz kadarıyla filmin bu kısımlarında Batman ve Aquaman pek anlaşamıyorlar gibi ama filmin sonunda doğru orta yolu bulacaklarını düşünmekten zarar gelmez. Umarız “Deus ex Aquaman” stilinde bir bitiş sahnesi planlamıyorlardır. Konu DC filmleri olunca son zamanlarda herkes bir adım geride dursa da fragmanlar ve klipler olumlu yorum almış gibi görünüyor. Tek umudumuz 17 Kasım’da yayınlandıktan sonra gelen tepkilerin Suicide Squad gibi değil de Wonder Woman gibi olması yönünde.