The Little Mermaid’e Chloe Grace Moretz Katıldı

Working Title ve Universal Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği live action animasyon uyarlaması The Little Mermaid‘te  Chloe Grace Moretz, Ariel rolünü oynamaya hazırlanıyor. Danimarkalı yazar Hans Christian Andersen’in hikayesi üzerine kurulu filmin senaryosunu Richard Curtis’in yazması için konuşmalar devam ediyor. Orijinal hikaye üzerinde ne gibi değişiklikler yapılacağı henüz açıklanmadı ama şurası kesin ki boğulmaktan kurtardığı adama aşık olduktan sonra insan olmak isteyen bir denizkızının hikayesi olacak.

chloe moretz mermaid
The Little Mermaid rolünde Chloe Moretz oynayacak

Bu yılın başlarında Sofia Coppola’nın filmi yöneteceği söylenmişti fakat stüdyoyla düştükleri fikir ayrılığı yüzünden projeden ayrılmıştı. Çeşitli söylentilere göre Cappola’nın ayrılık kararını hızlandıran en önemli neden, Cappola’nın Moretz gibi bir starla çalışmak istememesi. Yine söylentilere göre stüdyo, projenin ihtiyaç duyduğu yetenek göz önüne alındığında daha üst düzey bir yazarla çalışmanın daha akıllıca olduğu kanısına vardı. Stüdyo henüz yeni bir yönetmen ismi açıklamadı.

Kick-Ass filmlerindeki rolü ile tanınan Moretz’in az sayılmayacak bir hayran kitlesi mevcut. Bu rolün altından da üstesi ile kalkabileceğini düşünüyoruz.