the flash filmi

THE FLASH DCEU Filmlerini Sıfırlayacak mı? | Söylentiler ve Teoriler

The Flash filmi 4 Kasım 2022’de vizyona girecek. Ezra Miller‘ı yeniden Flash olarak göreceğimiz filmde Michael Keaton‘ı da yeniden Batman olarak göreceğiz. Filmin DCEU’nun en önemli filmi olacağı şimdiden belli oluyor gibi. Çünkü film hakkındaki söylentiler DCEU ile ilgili bir sürü önemli filmi sileceği hakkında.

Evren Silinecek mi?

Söylentilere göre  The Flash, Zack Snyder’ın DC Genişletilmiş Evren için yönettiği tüm filmleri evrenden silecek. Twitter’da MyTimeToShineHello olarak bilinen kaynağa göre  The Flash, Man of Steel , Batman v. Superman ve  Justice League olayları da dahil olmak üzere “Snyder’ın yaptığı her filmi silecek”. Bu söylentiler doğruysa, Ben Affleck’in Bruce Wayne/Batman’i ve Henry Cavill’in Superman’i DCEU’nun hikaye akışından tamamen çıkarılacak demektir.

Ancak, baş karakter Barry Allen’ı oynamak için geri dönecek olan Ezra Miller, söylentileri geçersiz kılmak için Instagram DM’de bir mesaj paylaştı. Reddit ile paylaşılan bir gönderide Miller, “Bilinen herhangi bir megaverse’deki hiçbir güç veya kuvvet, Zack Snyder’ın güçlü evrenini silemez” dediği bir açıklama yaptığı iddia edildi.

General Zod Dönüyor mu?

Birden fazla kaynak, Flash filminin Michael Shannon’ı Zod olarak geri getireceğini ve ileride Zod’un DCEU’da hayatta olacağını öne sürüyor. Söylenti, hayran sitesi The Flash Film News tarafından desteklenen MyTimeToShineHello adlı Twitter kullanıcısı tarafından geliyor. Warner Bros.’un yakın zamanda hem Michael Shannon hem de Antje Traue’nin (Faora) The Flash’ta görüneceğini doğrulayan söylentilerin ardından bunu da bahsetmeye değer gibi gözüküyor. Bu söylenti Man Of Steel’deki olayların değişebileceğine dair güçlü bir söylenti. Böylece Man Of Steel’deki olaylar sıfırlandığında evrendeki en önemli iyi kriptonlu Supergirl olacak.

Son Notlar

The Flash, çoklu evrenle yoğun bir şekilde ilgilenecek. Aynı zamanda Miller tarafından oynanacak olan Flash’ın kötü bir versiyonunun gösterileceği alternatif gerçekleri keşfedecek. Ben Affleck’in Michael Keaton’la birlikte Batman rolünü yeniden oynaması beklenirken, Henry Cavill’in yaklaşmakta olan film için Superman rolüne geri dönmesi planlanmadı.  Yönetmen Andy Muschietti, Çin’deki bir DC FanDome panelinde filmin çekimlerinin Ekim 2021’de tamamlandığını doğruladı. “Size sürprizler olduğunu söyleyebiliriz, bunların ne olduğunu açıklayamayız. Ama muhtemelen sizi havaya uçuracak… Bu konuda ne kadar az konuşursak o kadar iyi. Bu sürprizlerle ilgili kameraların arkasında heyecan var. Onları beyaz perdede görene kadar tanımasanız iyi olur.”

Kaynaklar: Cosmicbook, hypebeast, cbr

25 yaşında hayal sever bir gencim.