THE ETERNALS – THANOS GERİ Mİ DÖNÜYOR?

Geçtiğimiz ay çıkan ve hala devam eden WandaVision dizisiyle beraber Marvel Sinematik Evreni’nde 4. faza girmiştik. Bu evrede bizi birçok film ve dizi bekliyor. Bunlardan biri de The Eternals.

ETERNALS-DEVIANTS-HUMANS

The Eternals’ın hikayesi oldukça eskiye dayanıyor. Evren var olduktan sonra Celestiallar’ın gezegenler üzerinde deneyler yapmasından dolayı farklı gezegenlerde farklı canlılar ortaya çıktı. Dünya’da ise İnsanlar, Deviantlar ve Eternaller ortaya çıktı. Bu üç tür zaman içerisinde Celestialler‘ın da yardımıyla birlikte evrim geçirdi. Eternaller ve Deviantlar biz insanlara göre daha özel tür canlılardı. İki tür de çok uzun yaşam sürelerine sahipti. Peki bu iki türü birbirinden ne ayırıyor? Eternaller, muazzam yeteneklere sahip insanüstü varlıklarken; Deviantlar ise canavarlara benzeyen çok vahşi bir türdü. Bu iki türün var olması insanlık tarihinde birçok mitin ortaya çıkmasını sağladı. Bu türler mit hikayelerinin başrollerinde yer aldılar.

The Eternals filminde Thanos

Celestialların deneyleri sonucunda ortaya çıkan ve Saturn’ün uydusu olan Titan gezegeninde doğan Thanos, Eternallardan A’lars ve Sui-San‘ın oğluydu. Annesi ve babası Eternal olmasına rağmen Thanos Deviant sendromuna uğramış bir mutant olarak doğdu. Bu sebepten dolayı annesi onu hiç sevmemişti ve doğumundan sonra öldürmeye kalkmış ancak sonradan vazgeçmişti. Bu farklılığından dolayı ailesinde ve gezegeninde dışlanan Thanos, 20 yaşında evini terk edip galaksinin her yerinde savaştı. 80 sene sonra gezegenini dev bir orduyla işgal edip ailesini ve gezegeni Titan’ı yok etti.

The Eternals Filmi ile İlgili Teoriler

Bu filmde önce Eternaller ve Deviantlar ‘ın nasıl ve ne zaman oluştuğunu, bunca zamandır Dünya’da nerede olduklarını, İnsanlar dahil olmak üzere bu üç türün nasıl evrimleştiğini göreceğiz. Sonrasında ise, geçmişten günümüze kadar uzanan Eternaller ve Deviantlar’ın arasındaki kavgayı anlatacaklardır.

Günümüze gelindiğinde ise şimdiki Eternals ekibini tanıyacağız. Hala Deviantlarla olan kavgaları gözükmeye devam ederken Dünya’daki bu üç türü deneyler yaparak oluşturan Celestial’ın Dünya’ya gelip kontrol edeceğini ve deneyinde başarısız olduğunu görüp Dünya’yı yok etmeye çalışabileceğini düşünüyorum. Eğer bu olmazsa filmde sadece Eternallerle Deviantlar arasındaki kavgayı göreceğiz demektir.

Ama mutlaka filmde bir Celestial’ın bu üç türün gelişimini gözlemlediğini göreceğiz gibi görünüyor. Ekstra olarak Sonsuzluk Taşları’nın evrenin yaratılışında ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ayrıca bazı Celestiallar’ın bu taşları koruduğunu söyleyeyim. Taşların Avengers: Endgame‘de Thanos’un yok ettiğini ve Thanos’un da bir Deviant olduğunu bildiğimize göre bu filmde ufak da olsa görebileceğimizi düşünüyorum.

The Eternals Filminin Yönetmen ve Oyuncuları

The Eternals ’ın yönetmen koltuğunda Chloé Zhao otururken, senaryosu ise Matthew ve Ryan Firpo ikilisi tarafından kaleme alındı. Filmin oyuncuları ise; Angelina Jolie, Richard Madden, Kit Harington, Barry Keoghan, Gemma Chan, Kumail Nanjiani, Salma Hayek, Lauren Ridloff, Lia McHugh, Don Lee.

Merhaba arkadaşlar, ben Emre. 19 yaşındayım, öğrenciyim. İstanbul'da yaşıyorum. Marvel-DC Çizgi Roman ve Filmlerine ilgiliyim. Onun dışında normal film, dizi de izliyorum tabi :)