The Crow’un Yönetmeni Alex Proyas Yeniden Yapım İçin ‘’Gereksiz’’ Dedi

Gods of Egypt büyük bütçeli bombalardan biri olarak gösterime girdiğinde, eleştirmenler tarafından “Basit ve görsel olarak etkileyici değil.” şeklinde yorumlanınca büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Suçlamaların çoğu Yönetmen Alex Proyas’a yapılacak olsa da yönetmen geçmişte daha iyi çalışmalar yaptı.

Filmdeki hayalet, Ghost’taki Patrick Swayze’nin daha barbar ve sinirli versiyonu, tabii filmde Whoopi Goldberg’in yardımı ve duygusal bir çanak çömlek olayı yok. The Crow ılımlı bir yaklaşımla başarılı bir film ve yeniden yapımı mümkün olabilir ama yönetmen  Alex Proyas bu şekilde düşünmüyor.

the crow

Gods of Egypt’in promosyon çalışmaları sırasında CBR aracılığıyla Collider’e konuşan Proyas, Crow filmi hakkında şunları söyledi:

“Biliyorsunuz, filmi yaptık ve …. Bu konuda kişisel olarak filmin yeniden yapımının gereksiz olduğunu düşünüyorum. Bunu birçok kez söyledim; filmi Brandon Lee’nin anısına bitirdim ve bitirmemin yegane sebebi buydu. Onun anısına yaptığım için mutluyum. Ben biraz da filmi onun mirası olarak düşünüyorum ve insanların bunu başka bir sebeple gündeme getirmesinden hoşlanmıyorum. Bence Hollywood bunu böyle bırakmalı; film Brandon Lee’nin mirası olarak kalmalı. Biliyorum her birkaç yılda bir yeniden yapımla ilgili konular ortaya atılıyor ama bu asla gerçekleşmeyecek.”dedi.

Son olarak The Crow’un yeniden yapımıyla ilgili 2016’nın başlarında projeye başlanacağı söylenmişti ama henüz konuyla ilgili başka bir şey açıklanmadı. Geçmişte de buna benzer yeniden yapım çalışmaları olmasına rağmen kast değişiklikleri, stüdyo iflası gibi nedenlerle projeler hiç gerçekleşemedi.