Super Bowl’da Gelen MARVEL Fragmanları: WandaVision, Loki, Black Widow

Yine bir fragman değerlendirme yazımızla karşınızdayız. Amerika’daki en büyük spor etkinliği olan Amerikan Futbolu Ligi‘nin final karşılaşmasında yayınlanan fragmanlar her sene büyük olay olmaya devam ediyor. Marvel da bu sene WandaVision, Loki ve Falcon ve Winter Soldier dizilerine ilk bakış videosunu bu etkinlikte paylaştı. Aynı zamanda Black Widow için de yeni bir fragman geldi.

Black Widow ile başlayacak olursak 30 saniyelik videoda çok da yeni bir şey görmedik aslında ancak Natasha’mızın kurduğu ”Avengers benim ilk ailem değildi.” cümlesi ve bu filmdeki ekibinin savaş alanındaki birlikteliği vurucu noktalardı. Aynı zamanda Taskmaster‘ı da Captain America tarzı bir kalkan hareketi ile görmek gayet tatmin ediciydi. Aynı zamanda karakter posterleri de paylaşıldı ancak bunların arasında filmin ana kötüsü Taskmaster’ın yer almaması dikkat çekti. Natasha’nın bir nevi uçarak kurtulduğu patlama sahnesi ise çizgi roman sayfalarından doğrudan alınması ile beğeni topladı.

Marvel’ın ”Büyük Oyun Televizyon Reklamı” başlığıyla paylaştığı 30 saniyelik videoda ise Disney+ platformunda yayınlanacak 3 yeni dizisinden de sahneler görüyoruz. Bunlar arasından bizi en çok heyecanlandıran WandaVision oldu zira yıllardır MCU’da izlediğimiz Wanda Maxiomoff’u ilk defa çizgi romanlardaki klasik Scarlet Witch kostümü içinde gördük. Bu kostümün çok ucuz durmasının sebebi ise aslında dizide tüm izleyeceklerimizin Wanda’nın hayal gücü yani onun kafasından geçenleri görecek olmamız. Yine hızlı hızlı geçen sahnelerden birinde de Wanda ile Vision’ın çizgi romanlardaki çocukları olan Thomas ve William’ın beşiklerini görüyor olabiliriz.

Yalnızca tek bir sahnesi gösterilen Loki dizisi ise Loki’nin fragmanda kurduğu cümle ile de en çok konuşulan yapımlardan oldu: ”Burayı yerle bir edeceğim.” Bu sahnede karakterimizi Joker ile benzeştirenler de olmuş.

Fragmanın başında Captain America’nın kendisine devrettiği kalkanı ile alıştırmalar yaptığını gördüğümüz Falcon da kalkanı sızdırılan set fotoğraflarında pek de beğenilmeyen US Agent karakterine devredecek gibi duruyor çünkü fragmanda bu karakteri de kalkan ile görüyoruz ve Falcon’u aksiyon içindeki sahnelerinde klasik kostümüyle ve kalkansız olarak izliyoruz.

Bizim fragman çıkarımlarımız bu şekildeydi. Sizin en çok heyecanlandığınız gelecek Marvel yapımı hangisi? Yorumlarda görüşlerinizi bize iletip yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.