Star Wars İçin Yeni Teori – Rey ve İmparator Palpatine Akraba mı?

Star Wars: The Force Awakens ile ilgili yeni bir teori ortaya atıldı. 


Gerçeğin yokluğunda sahte söylemler, vahşi spekülasyonlar ve varsayımlar boşluğu doldurur. Star Wars: The Force Awakens‘taki Rey’in de bir umutla, ailesine dayalı teorilerden biri olması için hemen hemen her Star Wars karakteriyle bağlantı kurulmasının nedeni de bu.

Şimdi de YouTube kullanıcısı Vincent Vendetta, Rey’in geçmişine dair kötü bir şeyleri çağrıştırarak, Rey ve İmparator Palpatine arasındaki benzerliğe dikkat çekip yeni bir teori ortaya attı.

Videodaki kanıt, Rey’in Kylo Ren ile olan mücadelesi sırasındaki açılış hareketinin, Revenge Of The Sith’te Palpatine’in Mace Windu’ya karşı kullandığı aynı itme hareketi olduğu yönünde. Daha sonra Force Awakens’ın romanlaştırılmasında Rey’in kafasının içinde duyduğu şeytani ses, ona Kylo Ren’i öldürmesini söyler. Buradaki sesin Palpatine’e ait olduğu iddia ediliyor.

Vendetta  Luke’un Rey’in babası olduğu teorisini kabul etmiyor ve bunun açıkça belli olduğunu söylüyor. Kylo Ren’in Starkiller Base’de onu tanımasını, Palpatine’in torunu olduğunu ifade etmek için ilginç bir anlatım olarak değerlendiriyor. Bu konuda haklı çünkü Kylo Ren’in ailesinin aydınlık taraf ile bağlarını reddedip terse dönmesi, Rey’in karanlık taraf yerine aydınlık tarafı seçmesi çok güzel yankılanabilir.

Tabii ki Star Wars söz konusu olduğunda önceki filmlerde ya da orijinal filmlerde Palpatine’in bir ailesinin olduğuna dair kanıt olup olmaması çok da önemli değil.