Star Wars: Episode VIII Çıkış Tarihi 17 Aralık’a Ertelendi

Disney ve Lucasfilm, Looper’ın yönetmeni Rian Johnson’ın önümüzdeki ay Londra’da Star Wars: Episode VIII‘i çekmeye başlayacağını duyurdu. J.J. Abrams’ ın olağanüstü The Force Awakens’ını takip edecek olan ve 15 Mayıs’ta çıkması planlanan film maalesef gelecek yıl 15 Aralık tarihinden önce gösterimde olmayacak.

Görünen o ki Aralık’ta gösterime giren, gişe canavarı olan ve olmaya devam eden serinin önceki hikayesinde yakalanan başarıyı tekrar etmek istiyorlar.

Resmi açıklama:

“Orjinal olarak 26 Mayıs 2017’de piyasaya sürülmesi planlanan Star Wars: Episode VIII’in çıkış tarihi 17 Aralık 2017 olarak değiştirilmiştir. Aralık’ta prömiyeri yapılan ilk Star Wars filmi olan Star Wars: The Force Awakens’ın olağanüstü başarısının ardından bu karar alınmıştır. Sinemaseverlerin en çok sinemaya gittiği popüler tatilde film, tüm zamanların en yüksek yerli ve küresel ilk gösterimi aynı zamanda en yüksek yerli ve küresel 2. ve 3. hafta gösterimi de dahil olmak üzere çok sayıda rekor kırmıştır.Yaklaşık 861M$ ile yerli olarak tüm zamanların en büyük gişe hasılatı yapan ve 1.887B$ ile dünya çapında şimdiye kadarki en büyük çıkışı yapan 3.film olma yolunda ilerlemektedir.’’

Yeni çıkış tarihinde film, ondan sadece bir hafta sonra gösterime girecek olan Steven Spielberg’in Ready Player One filmi gibi etkileyici bilim kurgu filmlerle rekabet edecek.

Tarih değişikliği hayal kırıklığı yaratsa da Batman V Superman’de yapılan gecikme düşünüldüğünde 7 ay, beklemek için o kadar da uzun bir süre değil.