STALLONE Post-Apokaliptik Hikayeye Sahip LITTLE AMERICA Filmine Hazırlanıyor

stallone little america filmi

Sylvester Stallone Michael Bay’in kıyamet sonrasını anlatan bir filminde rol alacak.

Avrupa piyasasında dikkatleri üzerine çekeceği tahmin edilen bir film olan ‘Little America‘ Stallone ile anlaştı. Film Amerika Birleşik Devletleri’nin bir savaş bölgesi haline geldiği distopik bir gelecekte geçiyor. Stallone Asyalı bir milyarderin kayıp kızını aramak için tuttuğu eski bir askeri oynayacak. Stallone’un karakterine kayıp kadının kız kardeşi eşlik edecek. İkili birlikte Hong Kong’da bulunan duvarlarla çevirili Amerikalı mülteci topluluğunun bulunduğu Little America ‘ya gidiyorlar.

Senaryonun yazan Rowan Athale filmi de yönetecek. Bay’in Transformers ve 6 Underground gibi filmlerden edindiği bilgi ile aksiyon filmi serisinin nasıl olmasını gerektiğini iyi bildiğini söyleyebiliriz.

Projenin Kurt Russell’ın oynadığı 1981 yapımı distopik bir bilimkurgu aksiyon filmi olan New York’tan Kaçış gibi filmlerle karşılaştırılabileceği söylendi. Filmin yapımına Stallone’un süper kahraman filmi Samaritan’ın çekimlerinin bitmesinden sonra başlanacak. Stallone en son Rambo: Last Blood filmi ile gündeme gelmişti. Öncekilere bakarsak pek beğenilen bir film olmamıştı. Sly bununla da kalmayıp Cobra serisini tekrardan ekranlara getirmeyi planlıyor. Robert Rodriguez ile yapmayı planladıkları dizi serisinin sene sonuna doğru ortaya çıkacağı düşünülüyor.

Athale’nin önceki çalışmaları arasında 2014 yapımı soygun filmi Wasteland ve 2019 yapımı gerilim filmi Strange But True yer alıyor. Seneye Sly’ı çok fazla aksiyon yapımında göreceğiz gibi duruyor. Ama Stallone’u tekrar sağlam bir aksiyon filminde görmek sizi de heyecanlandırıyor mu?

Slyvester Stallone kimdir?

6 Temmuz 1946’da New York’ta doğan aktörün babası berber Frank Stallone ve annesi  Fransız asıllı dansçı Jacqueline “Jackie” Stallone’dur. Erkek kardeşi ise müzisyen Frank Stallone’dur.

Stallone, dikkatleri çekmek için çaba sarf etmemesine rağmen öğrencilik döneminde 12 defa okul değiştirmiştir.  Çünkü okullardan davranış bozukluğu olduğu gerekçesiyle atılmıştır. 1967 yılında Miami Üniversitesi tiyatro bölümünde eğitim görmeye başlamış olup 1969’da mezun olamadan ayrılmıştır.

Profesyonel bir oyuncu olarak oynadığı ilk filmi 1971 yılındaki Bananas’tır; ancak asıl çıkışını 1976 yılında çevirdiği Rocky filmiyle yakalamıştır. Sylvester Stallone, Rocky ile çıkış yaşamasına rağmen onu tüm dünyanın gözünde kahraman yapan 1982 yılında çevrilen İlk Kan filmindeki John Rambo karakteridir.

fanzade.com editörü