Marvel ‘Bedava Çizgi Roman Günü’ İçin İki Farklı Kapak Yayınladı

Marvel’ın X-Men ve Spider-Man/Venom çizgi özel sayılarının kapaklarının yayınlamasıyla beraber etkinlikte herkesin gözünün üstünde olacağını kanıtladı.

Çizgi roman okuyucularının en sevdiği etkinliklerden olan Free Comic Book Day (Bedava Çizgi Roman Günü) için okuyucular kadar çizgi roman yayıncıları da heyecanlı. Etkinlikte büyük yayıncılar gibi bağımsız yayıncıların da eserlerinin olduğu 47’ye yakın çizgi roman dağıtılacak. Etkinlik 2 Mayıs Cumartesi günü yeni hayranlar ve koleksiyoncuları dünya çapındaki çizgi roman yayıncılarının Bladerunner’dan Little Lulu’ya, Naruto’dan Super Mercado Mix Tape’e ve Critical Role and Norse Mythology’den Rober Kirkman’ın Firepower’ına kadar çok geniş bir yelpazede karşılayacak.

İlk Free Comic Book Day (FCBD) 2002 yılında Sam Raimi’nin Spider-Man filminin çıkışıyla yakın zamanlarda düzenlendi. Geçen on sekiz yılda etkinlik bu endüstrinin büyükleriyle beraber kutlanmaya başlandı. Diamond Comic Distributors‘ün (Kuzey Amerika ve dünya çapında perakendecilere hizmet veren bir çizgi roman distribütör) o güne özel yayınladıkları milyonlarca kopya ile etkinlik çok geniş kitlelerin dikkatini çekti. FCBD’nin beyni Joe Field ve aynı zamanda Flying Colours Comics‘in sahibiydi.

Marvel Comics hayranların sevdiği yazarların ve sanatçıların yardımıyla iki farklı başlığı FCBD için hazırladı.

X-Men Jonathan Hickman ve Pepe Larraz’ın emeğiyle özel bir sürüm dahilinde etkinliğe katılacak. Marvel Comics’in bu özel sayı için “tüm X-Men için oyun değiştirici bir yaz olacağını” iddia etti. İkinci olarak Tom Taylor ve Iban Coello’nun bitirmediği bir X-Men serisi vardı. Belki bu hikayeye bağlı bir şeyler gelebilir.

Spider Man/Venom ikilisi bir arada gelecek. Donny Cates, Ryan Stegman, Jed MacKay, Patrick Gleason ve başka kişilerden birer hikayenin yer alacağı ve Bedava Çizgi Roman Günü için gelen özel sayının sene içinde yayınlanacak olan Venom, Amazing Spider Man ve Black Cat serileri ile bağlantılı olabileceği söylendi.

bedava çizgi roman günü marvel

Uzun süredir kutlanan bu hayran şenliğe mahallenizdeki çizgi roman mağazasının (Türkiye’de az da olsa olan dükkanlar) yanı sıra sektörün devlerinden Marvel ve Funko, ReedPop ve San Diego International Comic-Con uzun süredir yardım ediyor. Umarım büyük firmaların bu tarz etkinliklere yaptığı yardım daha da çoğalır.

47 özel baskı çizgi roman ve milyonlarca kopyayla başlayacak olan Free Comic Book Day dünya üzerindeki çizgi roman severlerin Mayıs ayında en çok gitmek isteyeceği yerlerden biri olacak.

 

fanzade.com editörü