Spider-Man: No Way Home Sonrası Hangi Marvel Filmleri Gelecek?

Marvel Sinematik Evreni (Marvel Cinematic Universe MCU) genişlemeye ve karmaşıklaşmaya devam ediyor. Son olarak vizyona giren Spider-Man: No Way Home sonrası şimdiden merak konusu denebilir.

Marvel’in 2022 Planları ve Yeni Gelecek Filmler

spiderman no way home sonrası
Marvel 2022 Film Takvimi

2008 yılında vizyona giren Iron Man filmiyle başlayan yeni Marvel Sinematik Evreni, Thanos sonrasını planlıyor. Yeni süper kötüsünü arayan evrende son olarak Spider-Man: No Way Home filmini izlemiştik. Film o kadar başarılı oldu ki belki de yeni fazın en iyisi olacak. Şimdiden Avengers’ın gişe rekorlarını tehdit eden filmi izleyenler evrenin bir sonraki filmini merak eder oldular. Bunun nedeni ise Marvel, her filmle bize yeni süper kötü hakkında teoriler sunarken gerçek anlamda kim olacağını belirtmemesidir. 

Spider-Man: No Way Home inceleme yazımızı okumadıysanız göz atmak isteyebilirsiniz.

Marvel, bir taraftan sinema filmleriyle bir taraftan da TV dizileriyle Faz 4’ün altyapısını kuruyor. Açıkçası şu an Marvel evreninde işler o kadar karışık ki ben de bunu nasıl bir çözüme kavuşturacaklarını merakla bekliyorum. Yeni gelecek filmlerin çok fazla detaylarına girmeden liste şeklinde isimlerini ve vizyon tarihlerini sizlerle paylaşacağım. Doctor Strange 2022 yılında vizyonda gözükecek ilk Marvel kahramanı olacak. Doctor Strange in the Multiverse of Madness, 6 Mayıs 2022’de vizyona girecek. Bunun ardından ise yeni Thor filmi bizleri karşılayacak. İşte o filmler ve vizyon tarihleri;

  • Thor: Love and Thunder – 8 Temmuz 2022
  • Black Panther: Wakanda Forever – 11 Kasım 2022
  • The Marvels/Captain Marvel 2 – 17 Şubat 2023
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3 – 5 Mayıs 2023
  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania – 28 Temmuz 2023


Spider-Man No Way Home sonrası beklentiler de oldukça arttı. Siz gelecek Marvel filmlerinde kimleri en çok kimleri görmeyi istiyorsunuz?

Kaynak: Screenrant