Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin Kutu Tasarımı Belli Oldu

Square Enix, Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin oyununun resmi kutu tasarımı nihayet duyurdu. Tasarımda çarpık karakter portrelerine ek olarak tanıdık yüzler dikkat çekiyor. 

Lansmanına sadece birkaç ay kalan oyunun kutu tasarımında yeni sanatsal çalışmalar göze çarpıyor. Buna ek olarak geçmiş Final Fantasy ilk oyunundan miras kalan tasarım çizgileri dikkat çekiyor. Haziran ayında gerçekleşen E3 2021 etkinliğinde duyurusu yapıldıktan sonra fanlar ve eleştirmenlerin bir kısmını heyecanlandıran bir kısmından ise negatif geri dönüşler alan Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin, orjinal oyun olan Final Fantasy’nin öncesini konu almaktadır. 

Yeni Final Fantasy Origin Oyunu Bize Neler Sunuyor?

Klasik Final Fantasy’nin aksine Stranger of Paradise, alışılmışın dışında daha karanlık bir oyun deneyimi sunuyor. Oyunun son demosundaki bir sahne ise oyunun takipçileri arasında şimdiden bir efsaneye dönüşmüş durumda. Kahramanımız Jack ve arkadaşları bir kızın Kaos (Chaos) ile ilgili uzun diyaloglarını dinliyorlar, diyaloğun sonunda Jack sadece “Bullshit.” diyerek telefonunu çıkarıyor ve bir Limp Bizkit şarkısı açarak odadan uzaklaşıyor. Demodaki bu sahne şimdiden fanların oyunu heyecanla beklemelerine sebep oldu. Diğer yandan oyuncular bir RPG aksiyon oyunu olan Final Fantasy Origin içerisinde Jack ve ekibine dair istedikleri gibi özelleştirmeler yapabilmenin yanı sıra oyunu multiplayer (çok oyunculu) olarak da oynama fırsatı yakalayacaklar. Evet yanlış duymadınız, Stranger of Paradise, multiplayer eklentisi de içermektedir. 

Stranger of Paradise Kutu Tasarımındaki Detaylar

Oyunun kutu tasarımına gelecek olursak, tasarımda ana karakterlerin yüz hatlarından belirli kısımları alt alta görüyoruz. Jack, Jed, Ash ve yeni kahraman Neon’un yüzlerini kutu üzerinde belli belirsiz görebiliyoruz. Tüm bu görüntüler alt alta belli bir şekilde dizilerek geniş açıda Garland’ın silüetini oluşturuyorlar. Kutu tasarımında ilginç olan bir başka konu ise Jack’in yüz tasarımı oldu. Diğer kahramanların yüzleri açık renklerde resmedilirken sadece Jack’in yüzü tamamen kırmızı olarak gösteriliyor. Bu da belki Jack’in kendisini sinirli ve tek amaç olarak Kaos’u öldürmek olarak tanımlamasından kaynaklanıyordur. Kutu tasarımına sadece Işığın Savaşçıları (Jack, Jed, Ash ve Neon) ve Garland’ı görüyoruz. Bunların yeni oyundaki en önemli karakterler olduğunu söyleyebiliriz. Diğer yandan biliyoruz ki oyunda orjinal seriden bazı önemli karakterler de yer almaktadır; Cornelia Kral ve Kraliçesi, Sarah ve Mia, Cornelia Prensesi ve bir korsan olan Bikke. 

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin oyunu 18 Mart 2022 tarihinde PC, Xbox One, Xbox X/S, PS4 ve PS5 için çıkacak. 

Kaynak: Gamerant