SONY Spider-Verse’ün Yeni Filmi MORBIUS’un Fragmanında Sürpriz Son!

Bugün yayınlanan Morbius filminin ilk  fragmanının sonunda beklenmedik bir sürpriz var!

Morbius Filmi Hakkında Şimdiye Dek Neler Yaşandı?

2015 – 2016 yılları aralarındaki süreçte Sony Stüdyoları, diğer Örümcek Adam karakterlerinin çöpe gitmemesi için kendi aralarında bir Spider-Verse filmleri çekmeye karar vermişler idi. Mesela bu evrenin ilk ürünü olan 2018 çıkışlı Venom: Zehirli Öfke filmini örnek olarak verebiliriz. Venom ile Venom 2 filminin arasını doldurulması planlanan bir başka Spider-Verse filmi olan Morbius ise 2017 – 2018 yıllarında açıklanmış ve Warner-DC Genişletilmiş Evren serisinden Suicide Squad filmindeki Joker’i canlandıran Jared Leto, iddialı bir şekilde Spider-Verse Evrenine geçerek Morbius’un başrolünü oynamaya karar vermişti.

Geçtiğimiz senenin Bahar aylarını yaz aylarına bağlanan günlerde İngiltere’nin Manchester şehrinde “sahte New York platosu” kullanılarak sessiz sedasız çekimleri tamamlanmış idi. Bunların dışında hiçbir  görüntü göremedik.

Morbius Filminde Kimler Rol Alıyor?

Ünlü yıldız ve müzisyen (Thirty Seconds to Mars grubunun solisti) Jared Leto, Michael Morbius rolü ile başrol oynayacak. Leto’ya ise Adria Arjona, Morbius’un nişanlısı Martine Bancroft karakteriyle, Jared Harris ise Morbius’un profesör akıl hocası rolüyle, Matt Smith ise Morbius’un baş düşmanı Loxias Crown karakteriyle ve “Hızlı ve Öfkeli” ile “Transformers” yıldızı Tyrese Gibson ise FBI Ajanı Simon Stroud karakteriyle eşlik edecek.

Peki, Filmin Konusu Nasıldı?

Michael Morbius nadir bir kan hastalığından mustarip bir biyokimyacıdır. Kendini iyileştirmek için kendi üzerinde riskli bir prosedür dener ve bu da bir vampire dönüşmesine neden olur.

SONY – DISNEY Atışmalarının Bitmesinin Şerefine…

Fragman, bu filmin Örümcek Adam: Eve Dönüş ve Örümcek Adam: Evden Uzakta‘dan da sorumlu olan stüdyodan geldiğini belirtmekten çekinmiyor, ancak Marvel Sinematik Evreni’ne bağlı olacağı belli! Yani demek oluyor ki kriz çözülmekle de sınırlı kalmadı, bir kısım birleşime de neden oldu! Sürprizini bozmayalım. Fragmanın son saniyelerine iyi bakın.

Alternatif Morbius Fragmanı ve Gösterim Tarihleri

İkinci fragmanı ise önümüzdeki Mayıs ayının ortalarına doğru yayınlanması beklenebilir. Son olarak “Online bilet satışı duyurusu da dâhil” çeşitli spotlar Haziran ayının ortalarında yayınlanması bekleniyor. Film ise önümüzdeki 31 Temmuz’da vizyona girecek.

Bloodshot ve Black Widow fragmanlarının değerlendirmeleri için buraya tıklayabilirsiniz.