Osamu Tezuka’nın BLACK JACK’inin Altın Heykeli 22 Milyon Yen Değerinde

Eğer 22 milyon yen (yaklaşık 1 milyon 173bin ₺) harcamak isteyeceğiniz bir ürün varsa, bu neden altından yapılmış bir manga karakteri heykeli olmasın :). Evinizde hoş durmaz mı? Mangaka Osamu Tezuka’nın yarattığı Black Jack karakterine ait altından yapılmış heykel 15 Ocak’ta satışa sunulacak. Çok zengin koleksiyonerlerin veya ilgisi olanların tercih edebileceği bu devasa heykelin yanında diğer karakter Pinoko’da satışa konulacaklar arasında.

Tezuka’nın karakterlerinden birini daha isterseniz 5.5 milyon yen (293bin ₺) karşılığında sevimli Pinoko’nun gerçek boyutlu altın versiyonunu alabilirsiniz. Ayrıca bu kadar para harcamak istemeyenlere daha makul boyutlarda ve ücretlerde 24 karat altından yapılmış Black Jack ve Pinoko  heykelleri de satışta olacak. Bunların fiyatı ise şöyle; Black Jack 2.86 milyon yen(152bin ₺), Pinoko 440.000 yen(23 bin ₺)

Ayrıca Kimba(Japonya’da Leo adıyla bilinmekte) the White Lion’dan Kimba ve Caeser’in bulunduğu altından yapılmış bir heykel seti 1.54 milyon yene alıcısını beklemekte.

Tüm altın heykellerin Shinjuku’daki Takashimaya departmanınındaki dükkanda 15-19 Ocak arasında satışa sunulacağı belirtilmiş.