Sony Patronu, Örümcek Adam’ın Yıllarca Paylaşılabilmesi İçin Disney ile Anlaşmayı Umuyor

Geçen yıl Sony Pictures ile Disney arasında işler bozulsa da, ancak sonunda Örümcek Adam’ı MCU’da tutmak için bir anlaşma yapıldı. Şimdi, bir Sony yöneticisi ortaklığın devam edeceğini umuyor…

Geçen Sene Yaşanan Bozuşmanın Düzelmesi Sonucu Daha da Sağlamlaştırılması Beklenebilir…

Açık açık bir anlaşma bozulmasından sonra Sony Pictures ve Disney, nihayet geçen yıl işleri doğru yaptı ve Örümcek Adam’ı en az bir solo film ve şu anda açıklanmayan bir Marvel filminde gözükmesi için Marvel Sinema Evreni’nde tutmak için bir anlaşma yapıldı. Son zamanlarda yapılan bir toplantı sırasında hem Sony patronu Tom Rothman, hem de Disney patronu Alan Horn;  Peter’ın MCU’dan ayrılıyormuş gibi görünen durumuna hazırdı.

Disney’den Alan Horn: “Hepimiz için önemli olan, Tom [Holland ve ‘Örümcek Adam’ ekibi]’un daha önce yaptıklarına gerçekten yanıt veriyor gibiydi ve böylece beğenmiş oldular. MCU ve Kevin Feige’in dâhil olmasını seviyorlar. Orada bir kez daha güçlerin birleştirilmesinin çok iyi bir fikir olduğunu duyduk.”

Örümceğin etrafta dolaştığını bilmek güzel olsa da, açıkça sonlu bir anlaşma ve birçok hayran geleceğin ağ savaşçısını nelerin beklediği konusunda zaten endişeli. Değeri ne olursa olsun, ortaklığın devam edip edemeyeceği sorulduğunda Rothman’ın olumlu bir yanıtı var:

“Umarım, bunun klasik bir üçlü kazanç olduğunu düşünüyorum. Bence bu hem Sony, hem Disney, hem de hayranlar ve sinemaseverler için iyi bir kazançtı. Bununla ilgili söyleyeceğim tek şey, haber döngüleri ve müzakerelerin  örtüşmemesi…Oraya gidecektik ve haberler bazı şeylerin önüne geçecekti.”

Sizin düşünceleriniz nelerdir? “Sony – Disney Örümcek Anlaşması” sizce MCU devri boyunca devam edilmeli mi? Görüşlerinizi yazmayı lütfen unutmayın.