Sony, ONE PUNCH MAN Live Action Filmi Üzerinde Çalışmaya Başlamış

One Punch Man live action

Bugün, anime severlere beklenmedik bir haber geldi. Devam etmekte olan global virüs salgınının ortasında Sony Pictures; ONE ve Yusuke Murata tarafından yaratılmış süper kahraman serisi olan One-Punch Man için bir live-action filmi üzerinde çalıştıklarını onayladı. Evet, One Punch Man live action filmi geliyor. Mangadan sonra anime serisine çevirilen ve tüm dünyada büyük ilgi toplayan bu yapım böylece Hollywood’daki çıkışını da gerçekleştirmiş olacak.

Haberler sosyal medyada yayılmaya başladığında hayranların tepkileri çığ gibi büyüdü.  Comicbook.com sitesinin haberine göre bu yapımın senaryosu Scott Rosenberg ve Jeff Pinkner tarafından yazılacak. Arad Production da yapım ekibinde yer alacak olan firma. Kendilerinin geçmişte Spider-Man, X-Men ve Iron-Man filmlerinde çalıştıklarını da belirtelim. Şimdi de bu yaratıcı isimlerin Saitama’yı hayata geçirmek için bir araya geliyor. Ve tabi ki hayranların bu yapım hakkında sorular var.

Aşağıda tepkilerin bir kısmını görebilirsiniz. Baştan söyleyelim; yorumlar hiçbir şekilde iyimser değil. Animelerin Hollywood’daki canlı çekim uyarlamalarının çok da iyi bir üne sahip olduğunu söylememiz mümkün olmaz. Açıkcası çoğu cidden kötü 🙂 Ancak Netflix’in Cowboy Bebop için hazırladığı live-action dizisi iyi karşılanırsa canlı çekim yapımlara karşı olan olumsuz hava biraz olsun yumuşayabilir. Ya da yapımcılar öyle umuyorlar. Tabi bu serinin başrolündeki isim John Cho yaralandıktan sonra çekimler bir süre duraklamıştı, arından da oluşan koronavirüs sebepli pandemi, birçok yapımda olduğu gibi Cowboy Bebop’ın çekimlerinin de durmasına sebebiyet verdi.

Daha önce One-Punch Man için OVA’lar dışında hazırlanmış uzun metrajlı bir yapım yok. Yani serinin sevenleri Saitama‘yı beyaz perdede görebilmiş değiller. Birçok hayran, kahramanın sinemalarda önce anime filmi olarak ortaya çıkmasını istiyorlar.
One Punch Man live action

 

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Sony Pictures’in One Punch Man için bir live-action filmi yapması ortaya kötü bir sonuç çıkaracak mı? Yoksa umudunuz var mı? Yorumda bulunmayı ve paylaşmayı unutmayın.

One-Punch Man live action
Hayran yapımı OPM live-action’ı. Youtube’da Deerstalker Pictures isimli kanaldan alınmıştır.