DEATH STRANDING’in PC’ye Çıkış Tarihi İleriye Alındı

Death Stranding'in PC'ye çıkış tarihi

Kojima Productions’ın birkaç saat önce yaptığı duyuru ile öğrendik ki, Death Stranding‘in PC’ye çıkış tarihi ileriye alınmış durumda.  Şirketin açıklamasına göre bu gecikme, devam eden koronavirüs pandemisi nedeniyle Kojima Productions’ın geçici olarak kapanmasından kaynaklanıyor. Bununla birlikte PC oyuncularının bu oyun için düşünüleceği kadar fazla beklemelerine gerek kalmayacağını hemen söyleyelim. Death Stranding PC’ye çıkış tarihi 2 Haziran yerine 14 Temmuz’a alındı. Yani aradaki fark yaklaşık 1,5 ay.

Death Stranding’in PC’ye uyarlanma süresinin gecikmesi aslında gayet doğal. Zaten çıkışı gecikecek olan tek yüksek profilli oyun o değil. Açıklanan birkaç yüksek profilli oyundan daha bahsedecek olursak; PlayStation’ın The Last of Us Part 2‘sinin ve Marvel’ın Iron Man VR oyunu “bir sonraki duyuruya kadar” ertelendiğini söyleyebiliriz. Bu noktada şunu da hatırlamakta fayda var; normalde Haziran ayında piyasaya sürmeyi düşündükleri oyunlara sahip olan firmaların oyunlarının çıkış zamanlarında gecikmeler olması ihtimali yüksek. Haftalar geçtikçe bunlarla ilgili duyurular gelecektir.

Death Stranding‘in PC’ye çıkış tarihi konusundaki değişim sizi ne kadar etkiledi? Daha önce konsol üzerinde Death Stranding’i denediniz mi ? Yoksa PC versiyonunu mu bekliyordunuz?  Yorum yapmayı unutmayın.

Hideo Kojima ve Death Stranding ile ilgili podcastimizi Youtube üzerinden dinleyebilirsiniz. Henüz abone değilseniz, sağ kısımda aşağıda göreceğiniz kırmızı Youtube butonuna tıklayarak kanalımıza gidebilir ve abone olabilirsiniz.