SONIC’ten Gişe Rekoru: Açılış Haftasında da Oldukça Hızlı!

Sonic the Hedgehog uzun geçen şu hafta sonundan sonra zirveye tırmanmaya başladı. Popüler video oyunu karakteri ve aynı adlı diziye dayanan film, gişede ilk gününde 21 Milyon dolar kazandı ve Perşembe gecesi ön izlemelerinde de 3 Milyon dolar kazanmıştı. Film 68 Milyon dolarlık dört günlük gişesi ile video oyunundan uyarlanan filmler tarihindeki en büyük açılışı yaptı.

Paramount Pictures tarafından yapılan film, live action ve CGI’ın harmanlanmasıyla ortaya çıktı. Ben Schwartz, Sonic the Hedgehog’u seslendirdi ve Jim Carrey ise Sonic’in düşmanı olan çılgın bilim adamı Doctor Robotnik’i oynadı.

Sonic the Hedgehog eleştirmenlerden hem olumlu hem de olumsuz eleştiriler aldı. Şu anda Rotten Tomatoes’da “fresh” olarak derecelendirildi, ama “certified fresh” olarak değil. ComicBook.com’dan Spencer Perry, filmi incelemesinde filme 5 üzerinden 3 verdi.

Perry, “Konuşma normal olarak bu noktaya geliyor. Bence Sonic en iyi video oyunu uyarlaması film değil. Çünkü bu kulvarda çok fazla bir şey elimizde yok. Bence Sonic’in en iyi olarak adlandırılmasının nedeni diğer uyarlamalardan farklı olarak oyunun ve karakterin ruhunu yakalamasıdır. Oyunların bire bir uyarlaması olup olmaması önemli değil. Çünkü Sonic’in temel kişiliği ve maceraya ihtiyacı tamamen filmde sergilenmiş durumda. Merkezindeki iyi huylu anlatımı ise filme iç açıcılık ve güzel bir eğlence katmış. Filmin devam filmi ile ilgili yeşil ışığı alıp almadığını merak ediyorum. Çünkü filmin geçtiği dünya sevecen ve eğlenceli bulmaya devam edebileceğim bir dünya. Bu da bu günlerde ortaya çıkan diğer birçok çocuk filminde olan bir şey değil” şeklinde bir inceleme yazdı.

Bu arada, Birds of Prey ikinci sırayı geldi. Açılışta düşük performans gösteren filmin hafta sonu boyunca 20 milyon dolar daha kazanması bekleniyor.

fanzade.com editörü